Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Ivan Kurilla, tréner MBK Lučenec:

Zhruba dve hodiny pred zápasom sa stala podobná vec ako v deň zápasu so Spišskou Novou Vsou. Tentokrát dostal stopku Jervon Pressley. Čo sa samotného zápasu týka, musíme si priznať, že je veľmi ťažké hrať bez pivota. Bolo vidieť, že Pressley nám minimálne pod košom chýbal. Bojanovský so svojou výškou dobre zatváral vnútorný priestor a bolo nám veľmi ťažké sa tam presadiť. Napriek prehre musím svojich chalanov pochváliť, bolo vidieť, že tam bolo z ich strany chcenie a snažili sa so silným Komárnom držať krok. Myslím si, že sa na nás prejavil aj stredajší zápas so Spišskou, ktorý nás stál množstvo síl, a tie nám chýbali najmä v záverečnej štvrtine. Ideme však ďalej, vo štvrtok nás čaká dôležitý zápas v Nitre, kde pevne verím, nás prídu povzbudiť naši skvelí fanúšikovia. Ich podporu budeme určite potrebovať, veď Nitra dokázala vonka zdolať bratislavskú Karlovku.

Maroš Rendla, hráč MBK Lučenec:

Verili sme, že by sme mohli potvrdiť nielen naše stredajšie víťazstvo v Spišskej, ale aj poraziť silné Komárno druhýkrát v sezóne v domácom prostredí. Trochu nás však prekvapilo, že Jervon nemôže nastúpiť, čo sme sa dozvedeli bezprostredne pred zápasom. Celý zápas sme doťahovali súpera a snažili sme sa mu bodovo priblížiť, polčas sme dokonca vyhrali. Kľúčovým faktorom sa napokon ukázala viacpočetná lavička Komárna, ktorá súperovi umožnila využiť viac hráčov do rotácie. Napriek tomu si myslím, že sme zo seba všetci vydali maximum a nemáme sa za čo hanbiť.

Vyjadrenie hostí

Richard Ďuriš, tréner MBK Rieker Com-therm Komárno:

Stalo sa presne to, čo sme očakávali. Domáci podali extrémne dobrý výkon, hlavne v prvom polčase boli extra motivovaní tou situáciou okolo Pressleyho. Mám pocit, že my sme si mysleli, že víťazstvo sa dostaví samo. Preto ma teší, že sme sa v druhom polčase dokázali skoncentrovať hlavne v obrane a zápas sme zvládli. Každopádne Lučenec predviedol skvelý výkon a ukázal, že na jeho palubovke sa nevyhráva ľahko.

Siniša Bilič, hráč MBK Rieker Com-therm Komárno:

Očakávali sme ťažký zápas a vedeli sme, akú skvelú atmosféru vedia vytvoriť domáci fanúšikovia. Domáci hrali veľmi dobre, no v poslednej štvrtine sa prejavili naše skúsenosti a zaslúžene sme vyhrali.

Individuálne štatistiky: MBK Lučenec

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
3 Rountree Aaron 40:00 2/5 (40,00%) 2/8 (25,00%) 2/4 (50,00%) 1 4 1 0 1 0 3 4 12
5 Davis Rashun 31:56 3/6 (50,00%) 0/3 (0,00%) 2/2 (100,00%) 2 2 5 1 0 0 1 2 8
10 Stojačić Strahinja 35:35 4/13 (30,77%) 2/4 (50,00%) 7/10 (70,00%) 3 2 1 5 2 0 4 11 21
20 Pipíška Branislav 20:00 2/3 (66,67%) 1/4 (25,00%) 0/0 (0,00%) 1 4 1 1 1 0 1 3 7
23 Jackuliak Simeon 0:56 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 1 0 0
24 Blagojević Milić 29:10 5/10 (50,00%) 1/2 (50,00%) 0/0 (0,00%) 3 2 1 4 0 0 3 0 13
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

Individuálne štatistiky: MBK Rieker Com Therm Komárno

3 Bojanovský Boris 12:32 1/4 (25,00%) 0/0 (0,00%) 1/1 (100,00%) 3 4 1 1 0 1 2 1 3
30 Cobb Farad 21:27 3/4 (75,00%) 1/5 (20,00%) 2/2 (100,00%) 1 3 1 0 1 0 1 2 11
999 Langston Wayne 27:28 5/8 (62,50%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 8 1 1 0 2 4 3 10