Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Ľubomír Urban, tréner MBK SPU Nitra:

Sily nám stačili na prvú štvrtinu, ešte v druhej štvrtine to bolo ako-tak, ale už bolo vidno deficit. Každé prestriedanie bolo bolestivé a nástup do druhého polčasu podobne. Spišská Nová Ves rýchlo získala pôdu pod nohami a znovu prišiel čas na využitie našich mládežníckych zdrojov, čo sa nakoniec aj podarilo s celkom slušnou minutážou. Každopádne, Spišská bola lepšia minimálne na troch pozíciách, a to stačí na to, aby na ihrisku dominovali a ‚urobili‘ aj ostatných hráčov. Ich posledné výsledky iste nie sú dielom náhody.

Lukáš Foltín, hráč MBK SPU Nitra:

V zápase nás môže mrzieť hlavne koniec druhej štvrtiny a tá tretia. Dostali sme veľa striel v rade spoza trojkového oblúku, súper nám odskočil. Vytvorili si náskok, my sme to už ťažšie doháňali. To bolo podľa môjho názoru rozhodujúce.

Vyjadrenie hostí

Erich Korfanta, tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

Výsledok ma teší, po veľmi dlhom čase sme konečne vyhrali vonku. Hra však nebola v prvom polčase adekvátna tomu, čo my vieme predvádzať. Ak by sme podali taký výkon ako v sobotu doma proti Komárnu, tak by tu nebolo čo riešiť. Viem, že každý zápas je iný, ale nemôžeme tak pristúpiť k svojim povinnostiam ako v prvej štvrtine. Veľa strát, nepremieňanie vyložených šancí a celková nekoncentrovanosť. V druhom polčase sme rapídne zlepšili obranu, začali sme plniť veci, na ktorých sme sa dohodli v šatni a to sa začalo prejavovať. Samozrejme, keď sme natiahli náskok na 15 bodov, domáci tréner pustil na palubovku mladých hráčov a zápas sa dohrával. To sa mi veľmi páči, všetka česť. My sme tiež dali priestor našim odchovancom a zápas sa dohrával v slovenskej réžii. Či rieši toto víťazstvo pre nás niečo z hľadiska ambícií boja o play off? Keď sa pozrieme na tabuľku, reálnu šancu asi už nemáme, ale každopádne budeme bojovať do konca.

Vladimír Hovaňák (hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

Prvý polčas bol z našej strany kostrbatý. Zrejme sme si mysleli, že tu o tridsať vyhráme automaticky. V druhom polčase sme zagresívnili obranu, hrali sme tvrdšie, a tak ako zvykneme hrávať v poslednej dobe. Sme radi, že sme po dvoch rokoch zvíťazili aj na súperovej palubovke.

Individuálne štatistiky: MBK SPU Nitra

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
14 Pipíška Peter 16:50 0/0 (0,00%) 1/2 (50,00%) 1/2 (50,00%) 0 1 1 1 3 0 3 2 4
21 Rhymes Kenneth 32:32 5/12 (41,67%) 5/11 (45,45%) 2/4 (50,00%) 2 5 2 1 1 1 2 3 27
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

9 Lenárt Daniel 25:26 2/4 (50,00%) 1/2 (50,00%) 0/0 (0,00%) 1 1 1 2 0 0 0 0 7
10 Solević Aleksa 26:05 7/11 (63,64%) 0/0 (0,00%) 3/5 (60,00%) 2 1 2 2 2 0 2 6 17
11 Ovčiarik Andrej 4:49 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 0 0 0 0 2 0 0
13 Juríček Viktor 13:15 4/6 (66,67%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 4 1 1 0 0 5 2 8
14 Muránsky Jakub 2:22 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 1 0 0 1 0 0
15 Hovaňák Vladimír 33:41 2/7 (28,57%) 4/7 (57,14%) 1/1 (100,00%) 1 1 0 2 0 0 0 1 17
17 Osvald Tomáš 12:29 1/1 (100,00%) 1/5 (20,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 1 1 0 1 1 5
32 Henry Phil 32:23 9/16 (56,25%) 0/1 (0,00%) 1/5 (20,00%) 6 7 2 3 4 0 2 3 19