Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Richard Ďuriš, tréner MBK Rieker Com-therm Komárno:

Bol to pre nás veľmi náročný zápas, keďže sme v priebehu piatich dní odohrali už tretí. Veľa síl nás stál pondelkový zápas proti Leviciam, navyše sme sa museli vysporiadať s absenciou Sinišu Biliča. Hlavne v obrannej fáze nebol prvý polčas z našej strany ideálny, ale chvalabohu sme sa stihli zmobilizovať a najmä štvrtú štvrtinu sme zvládli výborne. Zápas vyhralo mužstvo, ktoré lepšie bránilo. Svit podal dobrý výkon, bolo veľmi ťažké s nimi hrať a len to dokazuje to, ako sa liga vyrovnáva. Gratulujem preto aj Svitu k ich predvedenému výkonu, nás teší, že sme to zvládli a aj keď priebeh nenasvedčoval takému vysokému víťazstvu, sme za neho radi a máme pár dní na to, aby sme sa pripravili na Spišskú Novú Ves, kde to určite ľahké nebude.

Andrej Kuffa, hráč MBK Rieker Com-therm Komárno:

Bol to náročný zápas, no sme veľmi radi, že sme ho zvládli. Hlavne v druhom polčase sme zlepšili obranu, čo sme si prízvukovali aj v šatni v polčasovej prestávke. Súpera sme tým pádom natiahli a využili to v náš prospech. Zápas sme zvládli aj napriek tomu, že nám chýbal náš ťahúň v útoku aj v obrane Siniša Bilič.

Vyjadrenie hostí

Michal Madzin, tréner BK Iskra Svit:

Komárno nás porazilo vecami, o ktorých sme vedeli, že v zápase prídu. Nedali sme si na nich pozor a výsledok je veľavravný vzhľadom na veci, o ktorých sme si hovorili. Komárno podalo dobrý výkon, konečný výsledok možno nie je úplným odrazom diania na ihrisku počas celého zápasu, ktorý narástol najmä v poslednej štvrtine, ale v každom prípade si toto víťazstvo domáci zaslúžili a gratulujem im k nemu.

Saša Jankovič, hráč BK Iskra Svit:

Do zápasu sme vstúpili veľmi kvalitne a prvú štvrtinu sme držali s domácimi krok, prakticky celý prvý polčas sme dodržiavali aj pokyny trénera a hrali sme tímovo. Držali sme sa Komárnu na dostrel a boli sme stále v hre. Ale čo sa stalo druhý polčas, to ani neviem vysvetliť. Hrali sme zbrklo, strácali sme lopty a neposúvali sme si dostatočne loptu. Navyše Komárno dominovalo na útočnom doskoku a keď bolo za päť minút o dvadsať bodov pre Komárno, už bolo po zápase. V každom prípade však domáci vyhrali zaslúžene. My musíme popracovať viac na tímovej hre, obrane a doskoku, v ďalšom kole nás čaká Nitra a ideme sa tento zápas pokúsiť určite vyhrať.

Individuálne štatistiky: MBK Rieker Com Therm Komárno

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
3 Bojanovský Boris 14:59 1/2 (50,00%) 0/0 (0,00%) 2/2 (100,00%) 1 4 0 0 1 1 4 2 4
6 Jurčina Matúš 2:39 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 1 1 0 0 0 0 0
8 Marchyn Matej 4:21 0/0 (0,00%) 2/3 (66,67%) 0/0 (0,00%) 0 0 1 0 0 0 0 0 6
10 Halada Filip 30:04 4/5 (80,00%) 3/9 (33,33%) 2/2 (100,00%) 1 4 2 1 1 0 1 3 19
13 Kuffa Andrej 12:41 1/4 (25,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 2 2 1 0 1 1 0 0 2
15 Vido Roman 25:41 2/3 (66,67%) 0/4 (0,00%) 0/2 (0,00%) 0 2 1 1 0 1 5 2 4
20 Tomič Boban 32:08 4/6 (66,67%) 1/2 (50,00%) 5/7 (71,43%) 0 4 7 3 2 1 2 6 16
25 Djordjevič Vuk 31:21 1/2 (50,00%) 2/6 (33,33%) 0/0 (0,00%) 1 3 2 1 0 0 4 2 8
30 Cobb Farad 19:27 3/3 (100,00%) 3/6 (50,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 5 0 1 0 3 0 15
999 Langston Wayne 26:39 9/14 (64,29%) 0/0 (0,00%) 1/1 (100,00%) 4 8 1 3 1 0 2 1 19
G
Zápasy
Min
Odohraný čas
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

3 Fleming Josh 15:21 2/3 (66,67%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 1 1 1 0 0 1 0 4
6 Shoutvin Anton 27:46 7/12 (58,33%) 0/1 (0,00%) 2/2 (100,00%) 1 4 2 1 0 2 1 2 16
8 Sarna Patrik 4:21 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 3/4 (75,00%) 0 0 0 0 0 0 0 2 3
9 Belavý Boris 14:07 2/3 (66,67%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 1 0 1 0 0 2 0 4
10 Gajan Tomáš 2:39 0/0 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Jankovič Saša 27:57 3/4 (75,00%) 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 0 2 3 1 0 0 4 0 9
13 Avramovič Saša 17:59 1/3 (33,33%) 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 1 4 0 1 0 0 1 5 5
21 Kubaský Samuel 5:38 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 0 0 0
68 Gonzalez Javier 26:51 4/4 (100,00%) 0/3 (0,00%) 3/3 (100,00%) 0 4 1 4 0 0 2 5 11
999 Singletary Evan 33:43 4/8 (50,00%) 0/3 (0,00%) 7/8 (87,50%) 0 5 2 2 1 1 2 7 15