Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Richard Ďuriš, tréner MBK Rieker Com-therm Komárno:

Po nekoncentrovanom úvode, kde sme si mysleli, že keď nenastúpila ich ústredná postava Sims, že to bude ľahký zápas. Chvalabohu, že sme sa ešte v prvom polčase dokázali vrátiť do zápasu a otočiť to. Nemôžeme si dovoliť podceniť žiadneho súpera, celých štyridsať minút musíme hrať naplno. Vďaka zlepšenej obrane sme si dodali sebavedomia aj v útoku, je potrebné vyzdvihnúť aj náš kolektívny výkon. Súper podal sympatický výkon, diváci sa basketbalom bavili a my sme radi, že sme ho vyhrali. Teraz sa už sústredíme na Levice, ktoré budú našim súperom v sobotu aj v rámci Alpsko-jadranského pohára a chceme v ňom určite uspieť.

Andrej Kuffa, hráč MBK Rieker Com-therm Komárno:

Sme radi, že sme vyhrali tento zápas, aj keď sme mali rozpačitý začiatok a boli sme nekoncentrovaní. Ale ešte do konca prvého polčasu sme to otočili a potom sme už duel dotiahli do víťazného konca. Využili sme to, že hosťom chýbal Sims, ktorý je ich hlavný pivot a súper mal tým pádom menšiu rotáciu.

Vyjadrenie hostí

Ivan Kurilla, tréner MBK Lučenec:

Som veľmi hrdý na to, čo sme tu dokázali. Chýbal nám Sims, ktorý chytil virózu a nechceli sme ho zapájať do zápasu. Ráno bol ešte v poriadku, ale v autobuse už mal teplotu. Chýbal nám tiež rozohrávač, na ktorého čakáme a takisto Rendla, čiže v podstate nám chýbali až traja hráči zo základnej zostavy. Napriek tomu si myslím, že sme tu predviedli dobrý výkon. Prvá štvrtina bola z našej strany dobrá v obrane aj v útoku, mali sme dobrú organizáciu, premieňali sme otvorené strely. To všetko pramenilo z toho, že sme ešte mali energiu. Tým, že nás bolo šesť – sedem, sa dostal viac do rotácie aj Zorvan, ktorý získava v takýchto zápasoch veľké skúsenosti, najmä ak hrá proti tak kvalitnému tímu, akým Komárno určite je. Výkon nás veľmi teší, samozrejme, v štvrtej štvrtine sme siahli na dno svojich síl a bolo cítiť, že lavička súpera bola širšia. My sme ešte duel chceli zlomiť, keď sme prehrávali len o 13 bodov, ale spravili sme niekoľko chýb, ktoré pramenili aj z našej neskúsenosti a to tiež do určitej miery rozhodlo o tom, že potom už Komárno dotiahlo zápas do víťazného konca. Môžeme byť na náš výkon hrdý a som rád, že sme takýto výkon v Komárne predviedli. Ale z chýb sa musíme poučiť a stavať na tom a tiež pokračovať ďalej.

Individuálne štatistiky: MBK Rieker Com Therm Komárno

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
3 Bojanovský Boris 21:54 5/5 (100,00%) 0/0 (0,00%) 1/1 (100,00%) 2 7 2 2 1 0 1 3 11
6 Jurčina Matúš 2:13 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 1 0 0 0 0 0
8 Marchyn Matej 8:00 0/1 (0,00%) 0/2 (0,00%) 1/2 (50,00%) 0 1 0 0 0 0 2 1 1
10 Halada Filip 25:49 2/7 (28,57%) 3/6 (50,00%) 0/0 (0,00%) 1 7 4 1 0 1 2 1 13
11 Bilič Siniša 30:15 4/5 (80,00%) 1/5 (20,00%) 5/5 (100,00%) 1 4 8 2 1 0 2 3 16
13 Kuffa Andrej 17:56 3/3 (100,00%) 2/6 (33,33%) 0/0 (0,00%) 1 2 2 2 0 1 0 1 12
15 Vido Roman 17:03 0/0 (0,00%) 3/5 (60,00%) 0/0 (0,00%) 1 2 0 2 1 0 4 0 9
25 Djordjevič Vuk 17:43 2/3 (66,67%) 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 1 2 2 2 2 0 2 0 7
30 Cobb Farad 35:59 3/8 (37,50%) 4/4 (100,00%) 3/3 (100,00%) 3 2 4 3 4 0 2 1 21
999 Langston Wayne 23:07 4/9 (44,44%) 0/0 (0,00%) 4/6 (66,67%) 3 5 2 3 0 1 4 3 12
G
Zápasy
Min
Odohraný čas
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

Individuálne štatistiky: MBK Lučenec

3 Rountree Aaron 39:05 3/8 (37,50%) 3/10 (30,00%) 0/0 (0,00%) 1 5 4 2 3 3 4 0 15
5 Davis Rashun 35:35 1/5 (20,00%) 3/6 (50,00%) 4/6 (66,67%) 1 2 6 2 4 0 2 7 15
8 Storey Kareem 26:20 1/4 (25,00%) 0/4 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 1 1 2 0 1 1 2
20 Pipíška Branislav 31:10 2/6 (33,33%) 3/8 (37,50%) 0/0 (0,00%) 2 1 3 2 0 0 2 1 13
23 Jackuliak Simeon 5:01 0/0 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 1 0 0
24 Blagojević Milić 34:11 8/12 (66,67%) 1/3 (33,33%) 5/5 (100,00%) 1 7 1 3 0 1 2 6 24
88 Zorvan Ján 28:38 5/11 (45,45%) 0/1 (0,00%) 1/3 (33,33%) 5 2 1 1 0 0 3 4 11