Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Michal Madzin, tréner BK Iskra Svit:

Sme veľmi spokojní, pred zápasom som mal po predošlom stretnutí v Nitre veľké obavy. Neskutočne nám pomohla plná hala, ktorá nás nakopla. Vďaka tomu sa nám podarilo súpera zlomiť. Odchod Palma je pre nás veľkou stratou, lebo ukázal obrovskú kvalitu. Rýchlo sme na jeho poste našli náhradu, uvidíme časom, či adekvátnu. Extrémne nadšený som z toho, že v závere som mohol dať priestor aj hráčom z lavičky. Na tréningu poctivo makajú a čakajú na svoju šancu.

Boris Belavý, hráč BK Iskra Svit:

Zápas sme začali dobre, hlúpymi chybami a mizerným útočným doskokom sme však umožnili súperovi sa na nás dotiahnuť. Po celý čas sme ale viedli a zaslúžene vyhrali. Zahrali sme si všetci, niektorí dokonca dosiahli prvé body v najvyššej súťaži, čo im zrátame. Čo sa týka mňa, cítil som sa na ihrisku dobre, koleno sa každým dňom zlepšuje.

Vyjadrenie hostí

Dávid Demečko, tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

Do stavu 20:20 sme hrali so súperom vyrovnane. Prvýkrát sa to zlomilo, keď sme za 30 sekúnd dostali šnúru 8:0. Dokázali sme sa ešte vrátiť. V druhom polčase sa to zlomilo za stavu o šesť bodov pre domácich. Od tohto momentu už bol Svit lepší ako my. Domáci boli v laufe a už bolo ťažké to zastaviť. Myslím si, že sme na Svit mali. V prvom polčase sme to aj dokazovali. Sme trošku sklamaní, lebo sme chceli vyhrať.

Vladimír Hovaňák, hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

Kým sme hrali v pohybe a podávali si loptu, bolo to dobré. V druhom polčase sme začali hrať statický basketbal. Vtedy nemáme kvalitu na to, aby sme držali krok so Svitom, kde je päť legionárov. Svit natiahol svoj náskok a potom sa už prakticky len dohrávalo. Škoda toho, lebo sme to mali dobre rozohrané. Po Handlovej sme boli nabudení, keďže sme odohrali dobrý zápas s ťažkým súperom. Neviem, či sme tu prišli premotivovaní, ale faktom je, že sme prehrali takmer o 30 bodov.

Individuálne štatistiky: BK Iskra Svit

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
21 Kubaský Samuel 11:58 1/2 (50,00%) 0/2 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 0 0 0 0 0 1 0 2
22 Radisavljevič Miljan 16:36 1/1 (100,00%) 0/2 (0,00%) 5/6 (83,33%) 0 2 4 0 1 0 1 3 7
27 Bizub Martin 4:32 2/2 (100,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 1 0 0 0 0 0 0 4
91 Skvašík Roman 2:40 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 0 0 0 0 0 0 0 0
999 Singletary Evan 21:32 3/3 (100,00%) 1/5 (20,00%) 2/2 (100,00%) 0 3 5 2 4 0 4 5 11
G
Zápasy
Min
Odohraný čas
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

9 Lenárt Daniel 20:20 0/1 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 1 1 0 0 1 2 0
10 Solević Aleksa 25:37 5/11 (45,45%) 0/0 (0,00%) 5/8 (62,50%) 3 5 5 5 1 0 1 6 15
11 Ovčiarik Andrej 8:08 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 2 0 1 0 0 0 0 0 2
12 Smik Adrián 3:16 1/1 (100,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 1 0 2
14 Muránsky Jakub 2:40 0/1 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Hovaňák Vladimír 31:32 1/3 (33,33%) 3/7 (42,86%) 1/1 (100,00%) 2 4 2 1 0 0 3 3 12
16 Antoni Adam 17:20 1/4 (25,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 4 1 0 1 1 2
17 Osvald Tomáš 18:54 0/0 (0,00%) 4/6 (66,67%) 0/0 (0,00%) 0 0 1 0 0 1 3 0 12
32 Henry Phil 30:59 8/10 (80,00%) 0/0 (0,00%) 6/7 (85,71%) 2 6 0 3 1 1 4 4 22