Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Richard Ďuriš, tréner MBK Rieker Com-therm Komárno:

Mali sme výborný vstup do zápasu a myslím si, že to bolo kľúčom k úspechu v tomto dueli. V prvej štvrtine sme hrali náš najlepší basketbal. Niektorých hráčov potrebujeme ešte viac zapojiť do hry, no myslím si, že sú schopní toho, aby naplnili svoj potenciál. Musíme na tom však ešte popracovať tiež na súhre s našim novým rozohrávačom, veď s Tomičom sme sa pripravovali štyri týždne, takže teraz je to úplne iné. Víťazstvo nás teším a verím, že v ďalších tréningoch sa opäť herne posunieme niekde inde, aby sme boli pripravení hrať dobrý basketbal.

Matej Marchyn, hráč MBK Rieker Com-therm Komárno:

Vyhrali sme, čiže môžeme byť spokojní, ale vstup do druhého polčasu nám nevyšiel. Museli sme potom doháňať, za niekoľko minút stiahol súper náš náskok o desať bodov, takže to musíme zlepšiť. Ak budeme držať naše tempo tak ako v prvom polčase a v závere stretnutia, tak môžeme byť úspešní aj v ďalších zápasoch, ale musíme byť sústredení celých štyridsať minút.

Vyjadrenie hostí

Ivan Kurilla, tréner MBK Lučenec:

V prvom rade treba povedať, že tu v Komárno bola ako stále skvelá atmosféra, je vidieť, že určití hráči sú pohromade v Komárne niekoľko sezón a skúsenosť hráčov, ktorí tu sú už dlhšie, bolo cítiť. Za Komárno zahral veľmi dobre Maťo Marchyn, ktorý mal famózny úvod a padli mu prvé tri strely. My sme hlavne prespali prvú štvrtinu a to bolo kľúčové. Upozorňoval som na to, že keď chceme v Komárne pomýšľať na dobrý výsledok, nesmieme prespať úvod. A to sa nám aj stalo. Druhý polčas sme už mali úplne iný, mali sme obranu, len nás stálo veľmi veľa energie, kým sme sa vrátili späť do zápasu. A tá energia mohla byť vynaložená na víťazstvo v zápase. Prehra nás mrzí, no zároveň zaväzuje k tomu, aby sme na sebe ešte viac pracovali, pretože kto chce v Komárne vyhrať, musí podať vyrovnané štyri štvrtiny sústredeného výkonu.

Maroš Rendla, hráč MBK Lučenec:

Z nášho pohľadu prevláda mierne sklamanie. Nezvládli sme podľa našich predstáv hlavne prvú štvrtinu, kedy si súper vytvoril viac ako desaťbodový náskok. Ku koncu sme mohli vidieť, že s nimi vieme hrať a stiahli sme stratu aj na päť bodov napriek nášmu nevydarenému úvodu. Mrzí nás táto prehra, no treba tiež uznať každopádne aj domáce kvality, ktoré Komárno napokon ukázalo a zaslúžene vyhralo.

Individuálne štatistiky: MBK Rieker Com Therm Komárno

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
8 Marchyn Matej 16:13 2/2 (100,00%) 4/5 (80,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 0 1 0 0 1 0 16
10 Halada Filip 21:16 1/5 (20,00%) 1/5 (20,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 1 0 0 0 3 0 5
11 Bilič Siniša 31:14 5/8 (62,50%) 0/3 (0,00%) 2/3 (66,67%) 0 5 2 3 1 0 2 4 12
13 Kuffa Andrej 19:21 1/2 (50,00%) 0/2 (0,00%) 3/4 (75,00%) 2 4 1 2 1 0 3 3 5
15 Vido Roman 30:33 3/5 (60,00%) 3/8 (37,50%) 0/0 (0,00%) 2 5 2 1 3 0 5 2 15
30 Cobb Farad 27:02 4/5 (80,00%) 1/3 (33,33%) 2/2 (100,00%) 2 2 4 4 2 1 3 2 13
55 Babineaux Kori 25:22 6/9 (66,67%) 0/1 (0,00%) 3/5 (60,00%) 1 3 3 1 0 0 3 6 15
999 Langston Wayne 29:00 4/9 (44,44%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1 8 4 2 1 0 3 1 8
G
Zápasy
Min
Odohraný čas
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

1 Leonard Phillip 15:53 1/2 (50,00%) 0/0 (0,00%) 3/5 (60,00%) 0 2 0 2 0 0 1 3 5
3 Rountree Aaron 36:46 2/2 (100,00%) 3/7 (42,86%) 3/5 (60,00%) 1 4 3 2 7 1 4 3 16
7 Pipíška Peter 20:05 2/4 (50,00%) 1/5 (20,00%) 1/1 (100,00%) 0 2 1 1 1 0 3 2 8
10 Stojačić Strahinja 33:07 5/11 (45,45%) 0/4 (0,00%) 3/6 (50,00%) 0 1 4 3 1 0 3 7 13
11 Jurjević Eddi 1:50 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 1 0 0
14 Mandić Aco 31:25 4/7 (57,14%) 1/4 (25,00%) 1/2 (50,00%) 1 1 1 2 2 0 1 1 12
20 Pipíška Branislav 1:19 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 0 0 0
31 Sims Garrick 34:21 6/11 (54,55%) 0/0 (0,00%) 3/7 (42,86%) 4 7 1 2 1 0 2 6 15
44 Rendla Maroš 16:27 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 1 2 0 0 2 0 2
88 Zorvan Ján 8:49 1/3 (33,33%) 0/0 (0,00%) 1/2 (50,00%) 0 5 0 1 0 0 1 1 3