Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

Ivan Kurilla, tréner MBK Lučenec:

Bola to ukážka prvého zápasu sezóny, kedy, samozrejme, chce zvíťaziť každé družstvo. Naša nervozita bola o to väčšia, že sme hrali na domácej palubovke. Ani káder nebol stopercentne v poriadku a v priebehu uplynulého týždňa sme riešili zdravotný stav viacerých hráčov. Takže to určite nebolo optimálne a aj tieto faktory prispeli k dnešnému priebehu zápasu. Z môjho pohľadu bol prvý polčas veľmi dobrý a v šatni sme si povedali, že do tretej štvrtiny nastúpime rovnako zodpovedne. Žiaľ, vlastnými chybami sme vrátili súpera do hry. No práve v týchto momentoch bolo cítiť práve to, čo som spomínal – choroby hráčov z minulého týždňa. Napriek tomu sme to v závere opäť vytiahli a hosťom sme dokázali odskočiť na tých 15–17 bodov a celý zápas sme bezpečne kontrolovali či už z pohľadu lavičky, alebo hráčov, ktorí boli na palubovke. Víťazstvo nás veľmi teší, veď je to prvá výhra v sezóne a navyše pred domácimi fanúšikmi a ja pevne verím, že tých výhier bude ešte viac.

Branislav Pipíška, hráč MBK Lučenec:

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo vstúpiť do novej extraligovej sezóny víťazne. Určite nás to teší o to viac, že sme naplno bodovali pred domácim publikom a zvíťazili dvadsaťbodovým rozdielom. Je pravda, že niektoré pasáže hry neboli najideálnejšie, napriek tomu sme si dokázali od súper držať dostatočný náskok a do záverečného klaksónu ho ustrážiť a ešte aj navýšiť. Ďakujeme fantastickým lučeneckým divákom, ktorí boli skvelým hnacím motorom nášho mužstva.

Vyjadrenie hostí

Dávid Demečko, tréner BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

Domáci nám dnes trochu ušli v prvej štvrtine, kedy odskočili na rozdiel desiatich bodov, a nám sa už potom ťažko vracalo späť do zápasu. Ešte v predposlednej a poslednej štvrtine sme ukázali, že vieme zabojovať a stiahli sme Lučenec na deväť bodov, ale to bolo z našej strany asi tak všetko. Musíme začať viac pracovať a víťazstvá sa snáď dostavia. Každopádne Lučenčanom gratulujem k dnešnej výhre.

Daniel Lenárt, hráč BK 04 AC LB Spišská Nová Ves:

Ako sa nám to stávalo aj v minulosti, ani dnes sme nezachytili úvod zápasu. Lučenčania nám ušli na viacbodový rozdiel. Ako-tak sme sa do duelu vrátili po polčasovej prestávke, no znovu, keď sme boli na rozdiel nejakých deväť – desať bodov, urobili sme veľa chýb v obrane a mali sme nespočetné množstvo strát. To sa v takom zápase ťažko vyhráva.

Individuálne štatistiky: MBK Lučenec

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
3 Rountree Aaron 39:41 4/8 (50,00%) 3/3 (100,00%) 0/0 (0,00%) 2 8 0 2 3 2 3 1 17
7 Pipíška Peter 13:02 0/1 (0,00%) 0/2 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 0 0 1 0 2 2 0
10 Stojačić Strahinja 39:13 11/16 (68,75%) 2/4 (50,00%) 9/14 (64,29%) 3 4 2 3 0 0 3 8 37
11 Jurjević Eddi 17:56 2/3 (66,67%) 0/1 (0,00%) 3/4 (75,00%) 0 3 0 0 2 0 0 4 7
14 Mandić Aco 25:50 5/7 (71,43%) 0/1 (0,00%) 3/4 (75,00%) 1 1 5 1 0 0 2 3 13
20 Pipíška Branislav 5:45 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 1/2 (50,00%) 0 0 0 0 0 0 1 1 1
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

4 Krajňák Lukáš 1:12 0/0 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Majerčák Matej 16:50 2/5 (40,00%) 1/1 (100,00%) 2/4 (50,00%) 1 1 1 2 0 0 1 3 9
6 Dolník Michal 13:15 1/3 (33,33%) 1/2 (50,00%) 1/2 (50,00%) 1 2 1 1 0 0 0 1 6
9 Lenárt Daniel 16:58 0/2 (0,00%) 0/1 (0,00%) 1/2 (50,00%) 0 0 1 2 0 0 2 1 1
10 Solević Aleksa 28:39 6/13 (46,15%) 0/0 (0,00%) 4/5 (80,00%) 0 4 4 2 3 0 5 5 16
12 Smik Adrián 1:12 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Hovaňák Vladimír 37:34 4/7 (57,14%) 2/3 (66,67%) 2/2 (100,00%) 0 3 0 0 0 0 3 4 16
16 Antoni Adam 29:32 1/5 (20,00%) 0/2 (0,00%) 2/2 (100,00%) 0 3 1 0 0 0 5 1 4
17 Osvald Tomáš 17:14 0/0 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 1 0 1 1 0 4 1 0
32 Henry Phil 37:34 8/13 (61,54%) 0/0 (0,00%) 1/4 (25,00%) 2 3 2 0 0 0 4 3 17