Stratené lopty

Získané lopty

Vyjadrenie domácich

András Vavra, tréner MBK Rieker COM-therm Komárno:

V prvom polčase sme s potrebnou rýchlosťou a koncentráciou pristúpili k tomuto zápasu. A práve zrýchlená hra dva na dva, nám priniesla úspech, čo nám doteraz príliš nevychádzalo. Prinútili sme súpera k väčšej rotácii, dostávali sme sa k otvorených strelám a tie boli úspešné. Bránili sme agresívne a sústredene. Chlapcom som v polčase hovoril, že jedine trojkami sa dokáže súper vrátiť do zápasu a aj napriek tomu sme to Prievidzi dovolili. Súper sa tak vrátil do zápasu. V poslednej štvrtine nám opäť padli strely z väčších vzdialeností, dobre sme pokryli priestor pod košom pri prienikoch a týmto sme sa dostali k opätovnému vedeniu, ktoré sme nadobudli v prvom polčase. Kľúčom k úspechu bola tak sústredená hra a v poslednej štvrtine koncentrovane zahrané útoky.“

Liam O'Reilly, hráč MBK Rieker COM-therm Komárno:

Sme veľmi radi, že po troch prehrách sa nám podarilo zdolať Prievidzu, ktorá ma veľmi dobrý tím. V prvom rade sme založili náš úspech na perfektnej streľbe, ktorá bola v prvom polčase konečne taká, akú si predstavujeme. Darilo sa nám však aj v ostatných herných činnostiach, v čom sme ale v druhej polovici zápasu nepokračovali. Súper sa začal nebezpečne doťahovať a my sme mali čo robiť, aby sme nestratili vedenie. Potom by to nebolo dobré. Našťastie sme potom opäť spresnili streľbu a sústredili sme sa aj na obranu. Tým sme súpera vypojili z hry a napokon sme si za celý zápas víťazstvo určite zaslúžili.

Vyjadrenie hostí

Maroš Helmecy, asistent trénera BC Prievidza:

Začali sme katastrofálne, vedeli sme, čo chceme hrať a vedeli sme, kde by sme mali pritlačiť a ako hrať v obrane. No myslím si, že v prvom polčase sa vôbec nerešpektovalo to, čo sme si povedali, čo bolo aj dôsledkom polčasového rozdielu o šestnásť bodov. Samozrejme, Komárnu padli aj ťažké strely, aj od dosky trojky, ale na to sa nedá vyhovárať, keďže tie strely boli väčšinou otvorené. V tretej štvrtine sme sa dvihli, čo bolo super. Začali sme brániť, dokázali sme Komárno zastaviť v útoku, následne sme dávali ľahké koše. Ale v štvrtej štvrtine sme sa vrátili k našim chybám, v situáciách dva na jedna sme stratili nejaké lopty a myslím si, že nás to stálo zápas. Bolo to už o dvadsať, ale boli sme už na dva body, stačilo dať ešte jeden kôš, žiaľ, nepodarilo sa, Komárnu gratulujem k víťazstvu. Ideme ďalej, musíme sa poučiť z našich chýb, v sobotu nás čakajú Levice. Verím, že nás fanúšikovia aj napriek prehre prídu podporiť a dúfam, že vyhráme.“

Delvon Johnson, hráč BC Prievidza:

Veľmi zle sme začali prvý polčas, keď sa domáci dostali do skoro dvadsať bodového vedenia. Padlo im skoro všetko a potom sa nám roztriasli ruky pri zakončovaní v našej streľbe. V druhom polčase sme zabrali, dokonca sme stiahli stratu na jediný kôš, ale toto sťahovanie nás stálo veľa síl, preto sme už v závere nedokázali úplne otočiť vývoj zápasu. Prehra nás mrzí, ale už sa sústredíme na sobotňajší domáci zápas.

Individuálne štatistiky: MBK Rieker COM-therm Komárno

# Hráč Min 2P FG (M/A) 3P FG (M/A) FT (M/A) Reb/O Reb/D AS TO ST BS PF/C PF/D Pts
3 O'Reilly Liam 26:51 1/4 (25,00%) 2/3 (66,67%) 0/0 (0,00%) 0 2 3 1 0 0 1 2 8
5 Goodman Dayon 27:49 8/9 (88,89%) 1/4 (25,00%) 2/2 (100,00%) 3 4 3 3 1 0 1 3 21
7 Bolek Lukáš 13:07 0/2 (0,00%) 1/1 (100,00%) 3/4 (75,00%) 1 0 0 1 0 0 0 2 6
10 Delič Nenad 27:06 3/5 (60,00%) 2/3 (66,67%) 2/2 (100,00%) 1 6 2 1 0 1 0 1 14
12 Jankovič Saša 19:12 2/2 (100,00%) 3/7 (42,86%) 0/0 (0,00%) 1 1 0 0 0 0 5 0 13
13 Hunter Jamal 28:09 4/6 (66,67%) 0/1 (0,00%) 1/2 (50,00%) 1 9 1 1 0 0 3 1 9
22 Hlivák Dalibor 31:11 1/2 (50,00%) 1/3 (33,33%) 1/2 (50,00%) 0 1 7 1 1 0 2 7 6
63 Stojanov Ladislav 26:35 0/0 (0,00%) 3/8 (37,50%) 0/0 (0,00%) 0 1 2 3 1 0 4 0 9
G
Zápasy
Min
Odohraný čas
2P FG (M/A)
Úspešná streľba za 2 body (Úspešné/Celkom)
3P FG (M/A)
Úspešná streľba za 3 body (Úspešné/Celkom)

7 Jones Jahmal 30:20 0/4 (0,00%) 3/6 (50,00%) 0/0 (0,00%) 1 2 4 1 1 0 3 4 9
8 Körner Richard 35:54 3/8 (37,50%) 1/3 (33,33%) 6/7 (85,71%) 0 6 0 3 1 0 2 6 15
11 Musil Jaroslav 12:12 0/1 (0,00%) 1/2 (50,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 0 0 0 0 0 0 3
12 Scott Julian 7:30 1/3 (33,33%) 1/1 (100,00%) 0/0 (0,00%) 1 2 0 2 0 0 0 1 5
13 Jašš Marek 25:51 1/3 (33,33%) 2/4 (50,00%) 0/0 (0,00%) 0 2 1 0 2 0 2 0 8
17 Zorvan Ján 2:54 0/0 (0,00%) 0/1 (0,00%) 0/0 (0,00%) 0 0 1 1 0 0 1 0 0
32 Derksen Tim 29:23 6/10 (60,00%) 2/4 (50,00%) 1/2 (50,00%) 3 3 4 3 2 0 4 3 19