Štefan Svitek ml. z nemeckého Karlsruhe do Pardubíc

Publikované: 12.02.2008 Autor: SITA

Slovenský basketbalista a kapitán reprezentácie Štefan Svitek ml. bude hrať v tíme momentálne štvrtého tímu českej ligy v Pardubiciach. Tridsaťročný 203 cm vysoký pivot sa pred týždňom rozišiel s nemeckým Karlsruhe. „Bolo to pre mňa trošku šokujúce, nečakal som to,“ povedal Svitek pre český denník MF Dnes.

Šiesty najlepší basketbalista na Slovensku za rok 2007 absolvuje svoj druhý zahraničný angažmán a podobne ako v nemeckom tíme, aj teraz ho bude koučovať Ivan Vojtko. „Tréner zohral dôležitú úlohu v mojom rozhodovaní,“ priznal Svitek a dodal, že keď má hráč oporu v trénerovi, je to veľká výhoda.

Štefana Sviteka si Karlsruhe nemohlo dovoliť udržať v kádri pre zlú finančnú situáciu v klube a vedenie mu umožnilo hľadať si nové pôsobisko. Mal tri ponuky z českých tímov a s Pardubicami, v ktorých v minulosti hrával aj súčasný tréner slovenského ženského majstra KOSIT 2013 Košice Štefan Svitek, sa dohodol zatiaľ do konca sezóny. „Majú ambície hrať dobrý basketbal a v tabuľke skončiť čo najvyššie. A ja som bližšie k domovu,“ vysvetlil Štefan Svitek ml. Na východe Čiech už odohral aj prvý zápas, proti Ostrave strávil na palubovke 25 minút a dosiahol osem bodov, tri doskoky a jednu asistenciu.

 
SITA Autorské práva SITA a.s a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Diskusia