Aj Streetbasket ponúkol triumf Brliťa nad Pandulom

Publikované: 23.06.2008 Autor: Basketland

StreetFest Malacky
Spojenie Basketland Streetball Tour a Streetbasketu v Malackách obom stranám svedčí. Tradičné podujatie na Záhorí s bohatým sprievodným programom je už po druhý raz v rade súčasťou slovenskej streetballovej série. Víkendové zápolenia boli jednoznačne najvydarenejšími v trojročnej histórii Tour. Navyše išlo o posledné kvalifikačné kolo s možnosťou priamo postúpiť na finálový Streetball Challenge Ružomberok (12. júla). Na Ružomberské finále sa stále dá prihlásiť do predpoludňajšej kvalifikácie. Víťazi z regionálnych kôl sú nasadení priamo do play-off skupín.

Streetball v Malackách navštívili nielen hráči od Sniny po Bratislavu, ale aj družstvá z Čiech a Moravy. Očarujúci Zámocký park v napokon privítal rekordných 85 tímov. Najväčší záujem bol o rozmáhajúcu sa kategóriu Open Mix pre zmiešané družstvá. Štartovalo v nej viacero extraligových hráčov ako napríklad Peter Ivanovič alebo Filip Lehman. Kvalitné finále plné efektných smečov bolo napokon reprízou finálových bojov mužskej extraligy. Proti sebe nastúpili Interista Dušan Pandula s tímom „Čo ja viem Irenka“ proti „Basketland Teamu“, ktorého lídrom bol pivot Skanska Pezinok Branislav Brliť. Víťazom sa stal rovnako ako v lige úradujú

StreetFest Malacky
ci majster Slovenska.

Aktívnych účastníkov, ale aj prizerajúcich sa dostali do varu aj dve hudobné scény. Na hip-hopovom pódiu vystúpili popredné slovenské a české formácie ako Drvivá menšina, Strapo, Moja reč, Indy a Wich, A.M.O a IdeaFatte podporené tanečnými kreáciami Johnyho Mečocha a Melánie Kasenčákovej. Na rockovom pódiu vystúpili  IMT Smile, Para, Polemic, Živé kvety a samozrejme sa predstavil aj spoluorganizátor StreetFestu Tomáš „Yxo“ Dohňanský so svojou skupinou Hex, ktorá zatiaľ ako jediná účinkovala na všetkých ročníkoch „Festu“.

Ak sa chcete Streetball Tour zúčastniť, stále máte šancu – informácie a registráciu nájdete na stránke www.basketland.sk. Hlavnou cenou pre víťazov Tour sú vstupenky lístky na NBA Europe Live Tour.

Výsledky Streetbasketu v Malackách:

StreetFest Malacky
Kategória Nadácie SLSP (ZŠ mix):
1. Tí, ktorí by to mali vyhrať
2. Chosens
3. Trojokí nosorožci

AND1 kategória (16–19 rokov):
1. Neprišli
2. Sme tu 
3. Korbi

Nike kategória (muži):
1. Hoperss
2. LMAO
3. L.A.

Open mix kategória:
1. Basketland team
2. Čo ja viem Irenka
3. Slepé kura

 


Diskusia