Začína sa Basketland Streetball Tour 2008!

Publikované: 20.05.2008 Autor: Martin Galajda

Už nadchádzajúcu sobotu (24. mája) od­štartuje tretí ročník Basketland Streetball Tour. Prvým turnajom, na ktorom si hráči preveria svoje zručnosti, bude Handlovský streetball. „So streetballmi chce každým rokom navštíviť čo najväčší počet miest, aby mladých ľudí motivovala k športovaniu. Preto sme radi, že sa premiérovo pred­stavíme v Handlovej, ktorá je basketbalu zasvätená,“ povedal manažér podujatí František Kubala zo spoločnosti Basketland.

Kam „tour“ tento rok zavíta?

Streetball Tour 2008
Streetball Tour 2008 otvorí pou­ličný basketbal v Handlovej (v areáli ZŠ na Mierovom námestí) už túto sobotu (24. mája). Tour ďalej „precestuje“ osvedčenými, ale aj novými lokali­tami. K už tradičným turnajom v Piešťanoch (Gymnázium Pierra de Coubertina, 31. mája), Malackách (v rámci StreetFestu, 21. júna) a Ružomberku (zimný štadión, 12.júla) sa pridajú aj nové – Žiar nad Hronom (zatiaľ len v kategórií ZŠ, 7. júla) a Ružinov (Areál netradičných športov Mondo, 7. júla). Týmito turnajmi séria pokryje Bratislavský, Trnavský, Trenčiansky, Banskobystrický aj Žilinský kraj. Finále bude tentoraz namiesto Bratislavy v Ružomberku.

Kto sa tour môže zúčastniť?
Tour sa môžu zúčastniť všetci, ktorí sa radi naháňajú pod košmi. Sú tri postupové kategórie – kategória Nadácie SLSP (žiaci a žiačky ZŠ, ročníky 1992 a mladší), AND1 kategória –

Streetball ilustračný
chlapci narodení 1989 a mladší a NIKE kategória – ročníky 1988 a starší. Aby ani dievčatá alebo nebodaj rodiny neboli o možnosť súperenia ukrátené, je na každom turnaji aj čoraz populárnejšia „open mix“ kategória, kde môže hrať hocikto s hocikým.

Vo všetkých kategóriách sa hrá systémom troch na troch, družstvo tvoria štyria hráči (jeden strieda). Zároveň, na každom streetballe sa účastníci môžu predviesť a porovnať svoje zručnosti v sprievodných súťažiach – v predvádzaní trikov na súperovi (one on one) alebo v divácky atraktívnej súťaži – v smečovaní. Ani neaktívni účastníci či rodinní príslušníci sa na turnajoch iste nebudú nudiť – o ich zábavu sa postará bohatý, zväčša hudobný sprievodný program.

Hlavnou novinkou je už spomenuté presunutie finále z Bratislavy do Ružomberku, či zapojenie

Basketland
nových turnajov. Ďalšou novinkou, ktorá hráčov iste poteší, je tričko s logom tour, ktoré dostane každý účastník. Organizačnou novinkou je nutnosť hráčov zaregistrovať sa vopred. Tento krok je kvôli organizácií samostatných turnajov, aby sa na mieste zbytočne nezdržiavalo zaraďovaním do kategórií a podobne. Informácie o registrácii nájdete na stránkach Basketlandu.

Postupové streetbally:

Streetball ilustračný
24. mája – Handlová (areál ZŠ na Mierovom námestí)
31. mája – Piešťany (Gymnázium Pierra de Coubertina)
7. júna – Ružinov (Areál netradičných športov Mondo)
21. júna – Malacky (StreetFest)

12. júla – Ružomberok (zimný štadión) – finále

 

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV
PNC PNC 30.09.2020 UMB UMB
PNC PNC 03.10.2020 RBK RBK
BPP BPP 03.10.2020 UMB UMB
SAM SAM 03.10.2020 YAK YAK