Streetball Tour 2010 odštartuje v sobotu v Banskej Bystrici

Publikované: 05.05.2010 Autor: SSA, eBasket.sk

Počas víkendu odštartuje v Banskej Bystrici piaty ročník Streetball Tour 2010, organizovaný premiérovo ako otvorené majstrovstvá Slovenska. Po vydarenom minulom ročníku banskobystrického podujatia, na ktorom sa zúčastnilo celkovo 65 tímov zo všetkých kútov Slovenska, bude mať metropola stredného Slovenska česť byť otváracím podujatím celej série. V sobotu 8. mája sa námestie pred obchodným domom Europa Shopping Center opäť premení na centrum streetballu a streetkultúry. Organizátori Basket Banská Bystrica, Europa Shopping Center, Basketland a Slovenská asociácia športu na školách v spolupráci s ŠKP Banská Bystrica a firmou Weber majú pripravený pre účastníkov a divákov bohatý športový a kultúrny program. Podujatie sa koná pod záštiotou mesta Banská Bystrica a Slovenskej streetballovej asociácie (SSA). Na celkovo šiestich hracích kurtoch si prihlásené tímy zmerajú sily v piatich hlavných kategóriách - AND1 Mini Street (žiaci a žiačky ZŠ, 1998 a mladší), kategória Nádácie Slovenskej sporiteľne (mix ZŠ, 1995 a mladší), kategória Basketland (chlapci do 19 rokov, 1991 a mladší), kategória Koratex (muži, 1990 a starší) a kategória Satro Open Mix.

Podobne ako na všetkých tohtoročných turnajoch účastníci nebudú bojovať iba o víťazstvo a hodnotné ceny od partnerov podujatia, ale zároveň získavajú dôležité body do celkového poradia Streetball Tour 2010 a majstrovstiev Slovenska v streetballe. Absolútni víťazi sa na záver celej série môžu tešiť na hodnotné ceny od partnerov podujatia s hlavnými lákadlami v podobe lístkov na NBA Europe Tour 2010, Streetfest ako aj určený podiel z Prize Money pre jednotlivé kategórie v celkovej hodnote 666 eur. Najlepší tím hlavnej mužskej kategórie bude Slovensko reprezentovať na júlových neoficiálnych majstrovstvách sveta v streetballe - Moscow Open 2010. 

Športový program „Streetball Tour Banská Bystrica“, ktorý sa začne o 8.30 h povinnou prezentáciou všetkých tímov a vyvrcholí finálovými zápasmi po 16.00 h, obohatia aj tradičné a populárne individuálne doplnkové súťaže Basketland Slam Dunk Contest, Spalding 3pts Shooting, Satro FT Shooting Contest, AND1 Skills 1 on 1. Lahôdkou bude aj exhibícia miestnych extraligových tímov v podaní mužského ŠKP Banská Bystrica a ich nežnejších kolegýň UMB Banská Bystrica, ktorí si potom v mixovaných zostavách zahrajú proti mladým adeptom dynamicky sa vyvíjajúcej vonkajšej odnože tradičného basketbalu. Na pláne je aj autogramiáda s vybranými hráčmi a tak možnosť získať podpisy hviezd banskobystrického podkošového sveta. O hudobnú zložku sa postará DJ Wailo, hovoreným slovom bude celým programom sprevádzať a o dobrú náladu starať moderátorské duo Pepe Shilo Lopez a Pablo. Diváci si prídu na svoje aj pri vystúpení tanečnej skupiny Cuties. Pre najmenších návštevníkov organizátori pripravili zaujímavé súťaže. Na podujatí bude možnosť si zakúpiť kvalitnú streetballovú a hip-hop módu.

„Po minuloročnom premiérovom zaradení nášho podujatia do seriálu Streetball Tour sme potešení, že sme opäť súčasťou tejto série. To, že náš turnaj bude zároveň aj otváracím svedčí aj o kvalite a dobrej úrovni minulého ročníka, ktorú by sme tento rok aj vďaka podpore našich partnerov chceli ešte zvýšiť. Dúfam, že nám bude priať aj počasie a do priestorov pri Europa Shopping Centre si nájde cestu čo najviac nielen priamych účastníkov, ale aj športových fanúšikov z Banskej Bystrice a širokého  okolia,“ zaželal si pred víkendovým podujatím jeden z členov organizačného tímu a zároveň opora extraligového ŠKP Banská Bystrica Branislav Koczkáš.

Viac informácií  ohľadom prihlásenia a detailov týkajúcich sa Streetball Tour Banská Bystrica nájdete na www.basketland.sk.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV