Vianočný turnaj City University

Publikované: 23.12.2009 Autor: Tomáš Vavro

Vianočný turnaj City University (plagát) (Foto: Tomáš Vavro )
Basketbalový klub TJ Štadión Trenčín po úspešnom zorganizovaní minuloročného „Vianočného basketbalového turnaja“ aj tento rok organizuje toto jedinečné kultúrno-športové podujatie. Usporiadatelia veria, že nová športová hala v areáli základnej školy v Trenčianskej Turnej priláka veľa rodičov s deťmi, študentov a mládež podobne ako minulý ročník.

Cieľom projektu je kultúrno – športové stretnutie basketbalistov za účelom propagácie basketbalu v trenčianskom regióne. Úlohou je zorganizovanie druhého  ročníka „Vianočného basketbalového turnaja City University“ a prilákať rodičov s deťmi a študentov na večernú exhibíciu basketbalistov z celého Slovenska. Účasť na exhibícii znamená zmysluplné využitie času počas zimných prázdnin, nové športové a kultúrne zážitky, stretnutia s osobnosťami slovenského basketbalu.

Streetball Praha (Mrázik) (Foto: Tomáš Vavro )
Minulý rok sa diváci podujatia mohli stretnúť s bývalým reprezentantom Slovenska Jozefom Durčekom. Aj tento rok prídu najlepší slovenskí basketbalisti. Účasť prisľúbila hráčka vicemajstra Slovenska z MBK Ružomberok a slovenská reprezentantka Adriana Grešnerová, minuloročný majster Slovenska z BK SPU Nitra Roman Vido.
Cez prestávku je pripravená exhibícia smečovania do koša, ktorej sa zúčastní víťaz pražského medzinárodného streetballu a zároveň hráč domáceho klubu Štadión Trenčín Rastislav Mrázik. Taktiež prebehne obľúbená súťaž v hode na kôš spoza trojkového oblúka, kde svoju účasť prisľúbil pivot z Astrumu Levice Ladislav Lutovský.

Tento rok je tiež pripravený program podpory talentovaných mladých basketbalistov a basketbalistiek pod názvom „You are the future“. Cenu „You are the future“ udelí správca a manažér neziskovej organizácie Basketland Ing. František Kubala. Tento honor je určený pre vybraných najperspektív­nejších mladých hráčov z Trenčína, a to formou hlasovania trénerov a organizátorov. Hlavným motívom podpory mladých talentov je možnosť účasti vybraných hráčov na „Basketland Campe 2010“, kde sa môžu stretnúť s kvalifikovanými  mládežníckymi trénermi a rozvinúť tak svoj talent.

 


Diskusia

 
 

ScoreBoard ...

INT INT 26.09.2020 SNV SNV
LEV LEV 26.09.2020 PDA PDA
LUC LUC 26.09.2020 SVT SVT

ScoreBoard ...

SAM SAM 30.09.2020 SKP SKP
YAK YAK 30.09.2020 BPP BPP
UMB UMB 30.09.2020 PNC PNC
RBK RBK 30.09.2020 SNV SNV