Meleščenko nominoval 15 hráčov na Belgicko a Lotyšsko, nechýba už aj Doležaj

Publikované: 08.11.2021 Autor: Basket.sk Foto: fiba.basketball, SBA

Mário Ihring (4), Slovensko (Foto: fiba.basketball)

Slovenských basketbalistov čakajú na konci novembra úvodné zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2023. Náš tím najprv privíta 25. 11. o 18.00 v Leviciach Belgicko a 29.11. ho čaká súboj na palubovke Lotyšska.

Tréner Oleg Meleščenko nominoval do širšej nominácie pätnásť mien. Nechýbajú v nej opory, ktoré pomohli postupu z predkvalifikácií na čele s Vladimírom Brodzianskym, Máriom Ihringom či Šimonom Krajčovičom.

Tréner nominoval aj prvýkrát Mareka Doležaja, ktorý sa po rokoch v USA presunul na Ukrajinu. Nechýba aj uzdravený pivot Tomáš Pavelka a do širšieho výberu sa dostal aj skúsený Tomáš Mrviš, talent Timotej Malovec, či Marcel Batovský, ktorý cez leto odmietol pozvánku do tímu.

Širšia nominácia slovenského tímu na dvojicu zápasov proti Belgicku a Lotyšsku:

Širšia nominácia Slovenska na zápasy proti Belgicku a Lotyšsku (Foto: SBA)
 
SBA Autorské práva slovakbasket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu slovakbasket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

LUC LUC 66:75
19.11.2021
INT INT
SNV SNV 86:96
19.11.2021
SVT SVT
KOM KOM 84:71
30.11.2021
SNV SNV
PDA PDA 04.12.2021 SNV SNV
HAN HAN 04.12.2021 LUC LUC
SVT SVT 04.12.2021 LEV LEV
KOM KOM 04.12.2021 INT INT
INT INT 08.12.2021 SVT SVT
SNV SNV 08.12.2021 HAN HAN
LUC LUC 08.12.2021 KOM KOM
LEV LEV 08.12.2021 PDA PDA

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 7/2 77,78%
2 BC Komárno 6/3 66,67%
3 BKM Lučenec 5/4 55,56%
4 MBK Baník Handlová 5/4 55,56%
5 Spišskí Rytieri 5/5 50,00%
6 Inter Bratislava 4/5 44,44%
7 Iskra Svit 3/6 33,33%
8 BC Prievidza 0/6 0,00%

ScoreBoard ...

RZV RZV 58:87
20.11.2021
TYD TYD
SER SER 52:80
20.11.2021
STR STR
DBA DBA 72:40
20.11.2021
TRV TRV
SNV SNV 20.11.2021 CBK CBK
NIT NIT 20.11.2021 ZVO ZVO
SKP SKP 20.11.2021 Y23 Y23
RZV RZV 40:92
21.11.2021
CBK CBK
SKP SKP 21.11.2021 Y19 Y19
SNV SNV 21.11.2021 TYD TYD
TRV TRV 52:59
21.11.2021
STR STR
DBA DBA 86:72
21.11.2021
SER SER
NIT NIT 04.12.2021 RUZ RUZ
ZVO ZVO 04.12.2021 SKP SKP
SER SER 04.12.2021 SNV SNV
TRV TRV 04.12.2021 RZV RZV
CBK CBK 04.12.2021 TYD TYD
Y19 Y19 04.12.2021 STR STR
Y23 Y23 04.12.2021 DBA DBA
ZVO ZVO 05.12.2021 RUZ RUZ
SER SER 05.12.2021 RZV RZV
TRV TRV 05.12.2021 SNV SNV
Y19 Y19 05.12.2021 DBA DBA
Y23 Y23 05.12.2021 STR STR
NIT NIT 05.12.2021 SKP SKP

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Young Angels U19 Košice 7/0 100,00%
2 MBK Stará Turá U19 8/1 88,89%
3 CBK Košice 6/2 75,00%
4 Young Angels U23 Košice 5/2 71,43%
5 Dubček Bratislava 6/3 66,67%
6 BKM Junior UKF Nitra 5/3 62,50%
7 TYDAM UPJŠ Košice 4/4 50,00%
8 ŠKBD Spišská Nová Ves U23 3/3 50,00%
9 BK Lokomotíva Sereď U23 2/5 28,57%
10 BK ZŠ Zvolen 1/3 25,00%
11 BK ŠKP 08 Banská Bystrica U19 1/3 25,00%
12 BK AŠK Slávia Trnava U19 1/6 14,29%
13 ŽBK Rožňava 1/7 12,50%
14 MBK Ružomberok U23 1/9 10,00%