Euroligoví šampióni viedli o 19, šli si pre pohodlnú výhru, ale šokoval ich Greek Freak junior

Publikované: 12.10.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: vbetnews.com

Kostas a Giannis Antetokounmpo (Foto: vbetnews.com)

V 24. minúte vyhrával Anadolu Efes Istanbul o devätnásť bodov na palubovke ASVEL Villeurbanne. Vyzeralo to na nudný zápas, ktorý vyhrajú obhajcovia euroligového titulu bez väčších problémov.

V minulej sezóne bol medzi oboma klubmi až priepastný rozdiel. Zatiaľ čo turecký klub si bezpečne postrážil tretie miesto v dlhodobej časti a potom na Final Four dokráčal až k titulu, francúzsky klub bol piaty od spodku tabuľky. Postupne sa však zlepšoval, získaval skúsenosti, čo skvele využíva v novej sezóne.

V spomínanej 24. minúte síce prehrával o devätnásť bodov, ale nevzdal sa. Zaplnené hľadisko ho hnalo napriek vysokému nepriaznivému skóre. Od stavu 37:56 začal dominovať na palubovke len jeden tím.Ďalší úsek hry ovládli domáci pomerom 38:17 a celý zápas vyhrali 75:73.

Tím Tonyho Parkera, ktorý trénuje jeho mladší brat TJ je tak nečakane vedúcim tímom na začiatku euroligovej sezóny, keď vyhral všetky tri svoje zápasy. „Ukázali sme charakter a predviedli sme, že tu niečo budujeme. Po zmene strán sme hrali skvele v obrane a zastavovali hráčov Anadolu Efes,“ vravel so 16 bodmi najlepší strelec lyonského tímu Chris Jones.

Na druhej strane síce držal v hre dvoma trojkami v závere MVP Euroligy Vasilje Mičič, ale ani to bojovne naladených domácich nezlomilo. „Nedarilo sa nám na začiatku, ale potom sme ukázali srdce. Bol to neuveriteľný zápas. Vlani sme hrali bez fanúšikov, chýbala nám duša tímu. Teraz sme stále cítili, že to môžeme otočiť,“ hovoril Paul Lacombe, ktorý bol jedným z piatich dvojciferných strelcov víťazného tímu.

O veľmi cennej výhre francúzskeho klubu napokon rozhodol výborne hrajúci Kostas Antetokounmpo. Mladší brat úradujúceho víťaza NBA Giannisa hral s neskutočnou energiou. Skvele sa pohyboval, smečoval a napokon aj rozhodol. Za necelých 18 minút dal 10 bodov, doskočil 4 lopty a mal aj viac výborných momentov v obrane.