Máme veľkú motiváciu, chceme hrať Final Four na domácej palubovke, znie z Lučenca

Publikované: 01.09.2021 Autor: Basket.sk Foto: kosarlabda.deac.hu

BKM Lučenec (Foto: kosarlabda.deac.hu)

Už tento víkend sa českí a slovenskí fanúšikovia basketbalu môžu tešiť na obnovený Federálny pohár.

Z 12 účastníkov sú šiesti zo Slovenska. Levice a Lučenec sa predstavia v A-skupine, Prievidza, v béčku, Spišskí Rytieri v céčku a bratislavský Inter so Svitom v déčku.

Zloženie skupín Federálneho pohára 2021:

A-skupina (Levice): Patrioti Levice, BKM Lučenec, BK Geosan Kolín

B-skupina (Děčín): BK ARMEX Děčín, USK Praha, BC Prievidza

C-skupina (Spišská Nová Ves): Spišskí Rytieri, BK JIP Pardubice, BK Olomoucko

D-skupina (Bratislava): Inter Bratislava, Iskra Svit, BK Opava

V termíne 18.-19. septembra sa v troch mestách odohrajú turnaje o trofej (Final Four), ako aj o umiestnenie na 5.-8. a 9.-12. priečke. Tieto podujatia sa uskutočnia v Leviciach, Lučenci a Kolíne.

V Leviciach okrem domácich a Kolína zabojuje o postup do Final Four aj Lučenec. Manažér BKM Michal Matala tvrdí, že jeho klub má extra motiváciu.

Federálny pohár je perspektívny projekt. Je atraktívny pre slovenských fanúšikov a umožňuje zaujímavú konfrontáciu slovenského a českého basketbalu. V súčasnom formáte je pre nás Federálny pohár aj dôležitou súčasťou prípravy na nový ročník Niké SBL, ktorý je pre nás prioritou. Na našej strane je veľká motivácia, pretože v prípade nášho víťazstva v A skupine by sa záverečné Final4 Federálneho pohára hralo v Lučenci, čo by určite potešilo našich vynikajúcich fanúšikov a pripravili by nám skvelú kulisu,“ povedal Matala pre portál Svět basketu, ktorý je hlavným mediálnym partnerom podujatia.

Matala podrobnejšie opísal aj proces výberu trénera. BKM v novej sezóne povedie Američan Daniel Sokolovsky, ktorý bude vo veku 27 rokov najmladším trénerom v Niké SBL.

„Pre trénera Sokolovskeho sme sa rozhodli z viacerých kandidátov. Zhodli sme sa, že je pre nás najlepšou voľbou. Mali sme na neho najlepšie referencie a napriek tomu, že ide o mladého trénera, má pozoruhodný životopis: štyri roky skúseností ako asistent trénera v mimoriadne kvalitných ligách ako VTB, nemecká BBL alebo izraelská najvyššia súťaž,“ uviedol Matala a k hráčskym posilám dodal:

To, že máme v kádri viacerých zámorských hráčov je výsledkom situácie na hráčskom trhu. Nie je pre nás dôležité akú má hráč národnosť, ale pomer ceny a kvality hráča. V súčasnosti za rovnaké peniaze viete získať kvalitnejšieho zámorského hráča ako Európana. Tí kvalitnejší Európania sú pre nás väčšinou cenovo nedostupní a tiež uprednostňujú iné ligy ako je slovenská.“

V domácom prostredí chcú uspieť Levičania, aktuálny slovenský vicemajster.

Možno trošku škoda, že turnaj sa hrá pre nás v úplnom začiatku prípravného obdobia. Verím však, že podujatie prinesie zaujímavé zápasy. Čo sa týka našej skupiny, čaká nás Kolín po vynikajúcej sezóne, s viacerými slovenskými hráčmi, čo určite bude lákadlom. Lučenec s takmer novým kádrom je pre nás neznámou,“ vyjadril sa kouč Patriotov Michal Madzin.

Ten sa pripojil k tímu, rovnako ako kapitán Šimon Krajčovič, len pred niekoľkými dňami. Obaja mali povinnosti v reprezentácii.

„Kompletný tím máme len pár dní, stále nám netrénujú všetci hráči. Nehovoril by som úplne o príprave na Federálny pohár, ale celkovo na sezónu. Chalani makajú tvrdo a z tohto tréningu vbehneme rovno do zápasov,“ dodal Madzin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 03.04.2021 SNV SNV
SVT SVT 03.04.2021 INT INT
HAN HAN 03.04.2021 LEV LEV
LUC LUC 10.04.2021 HAN HAN
LEV LEV 10.04.2021 SVT SVT
INT INT 10.04.2021 PDA PDA
LUC LUC 26.12.2021 PDA PDA

ScoreBoard ...

BPP BPP 02.10.2021 SLB SLB
SAM SAM 02.10.2021 UMB UMB
PNC PNC 02.10.2021 YAK YAK
SKP SKP 02.10.2021 RBK RBK
SLB SLB 06.10.2021 RBK RBK
YAK YAK 06.10.2021 SKP SKP
UMB UMB 06.10.2021 PNC PNC
BPP BPP 06.10.2021 SAM SAM