Mladý tím Anjelok je ešte mladší. Otázny je príchod Američaniek i nový domov

Publikované: 25.08.2021 Autor: Jozef Cyprián Foto: Jäzva

Young Angels Košice (Foto: Jäzva)

Prekvapivé prvenstvo v Slovenskom pohári a tretie miesto v extraligovej súťaži. Výsledky tímu Young Angels v uplynulej sezóne prekonali očakávania, no zopakovať ich nebude ľahké. Káder košického tímu opustila líderka Anna Jurčenková, kariéru ukončila Petra Bartánusová a smer Poprad nabrala Dominika Drobná.

„Nahradiť také hráčky a hlavne Anku bude mimoriadne náročné. Nič však nie je nemožné. Urobíme všetko preto, aby sme to zvládli kolektívnym prístupom,“ odprezentoval odhodlanie na prahu štartu prípravy na sezónu 2021–22 tréner Radko Dvorščák.

Spomínané odchádzajúce hráčky nahradí kvarteto Katarína Knappová, Alexandra Mončeková, Ema Rodáková a Radoslava Osťádalová.

„Okrem nich sa k nám z juniorského tímu presunula Alex Mišinská a práve to je naša výhoda. Odchádzajúce hráčky dokážeme nahradiť šikovnými dievčatami z našej bohatej mládežníckej základne. Z pohľadu novej sezóny nemáme veľké vyhlásenia, ale radi by sme potrápili každého,“ pokračuje košický tréner.

Isté je, že už aj tak veľmi mladý tím Young Angels bude v novej sezóne ešte mladší.

Young Angels Košice (Foto: Jäzva)

Množstvo talentu

„Posledný rok a pol sa trápime so všetkým iným, len nie stratégiou športu. Aj preto som rád, že tu máme stále skupinu dievčat s množstvom talentu. Sú mladé a ochotné napredovať. My urobíme všetko preto, aby sme im umožnili herne rásť. Práve preto by sme chceli pokračovať v EWBL. Prihlásení sme, ale stále riešime veci spojené s očkovaním a vecami potrebnými k prechodu hraníc,“ hovorí generálny manažér klubu Daniel Jendrichovský. Snahou košického klubu je ponúkať priestor vlastným odchovankyniam, ale aj talentovaným hráčkam z regiónu. Do tejto koncepcie zapadá príchod Emy Rodákovej z Popradu.

„Som veľmi rada, že som sem mohla prísť a spojiť basketbalovú kariéru so štúdiom. Verím, že naplním očakávania a budem tu šťastná,“ želá si 19-ročná basketbalistka, ktorá sa stala študentkou farmácie na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie. Svoje nové spoluhráčky pozná zo vzájomných súbojov, ale aj z viacerých spoločných turnajov v rámci mládežníckej EGBL. „V podstate poznám všetky dievčatá a rozumiem si s nimi výborne. V tomto smere teda nie je žiadny problém.“

Posun z Popradu do Košíc vníma ako šancu na ďalší kariérny posun. „Tým, že baby poznám a sme mladý tím, necítim až taký stres, ako keby som prišla do tímu plného skúsených hráčok. Hoci sme však mladé, verím, že zažijeme peknú sezónu a dosiahneme slušné výsledky,“ dúfa Rodáková.

Ambíciou žlto-modrého klubu je pokračovať vo výchove mladých hráčok a boj o extraligové medaily nie je prioritou.

„O cieľoch sa teraz baviť nemožno a bolo by scestné, ak by sme sľubovali reprízu vlaňajších výsledkov. Ambíciou je, aby dievčatá napredovali tak, ako sa to vlani podarilo Bohušovej, Dulovičovej či Urbanovej. Jednoducho, aby výkonnosť mladých hráčok stúpala. Zloženie kádra je opäť o čosi mladšie a našou najstaršou hráčkou bude Denisa Blanárová narodená v roku 1997. Aj ona už pritom bola na ceste do zahraničia. V kádri sú spoločne s Balážovou jedinými hráčkami, ktorých vek sa nezačína dvojkou,“ upozorňuje na zaujímavý fakt šéf Young Angels.

Američanky od situácie

Túto situáciu by však mohol zmeniť príchod dvoch mladých Američaniek. Ich príchod je v štádiu riešenia, no závislý je aj od vývoja epidemiologickej situácie na Slovensku.

„Ak sem prídu, tak sem neprídu zarábať, ale urobiť si meno,“ zdôrazňuje Jendrichovský. „Najhoršie by bolo, ak by sme sa s nimi dohodli, pricestovali by a 19. septembra by sme sa dostali opäť do nejakého provizória. Najdrahšou záležitosťou spojenou s nimi však bude letenka a počítame so všetkými možnosťami. Nemáme sa kam ponáhľať a tieto veci vieme riešiť zo dňa na deň.“

Veľmi dôležitou a stále nedoriešenou otázkou spojenou s novou sezónou, je domáca hala. Angels arénu čaká roky avizovaná rozsiahla rekonštrukcia a tá zavelí k sťahovaniu celej klubovej pyramídy.

„Vedenie mesta sa naozaj snaží urobiť všetko preto, aby sme hrali extraligu v Košiciach. Ak by som povedal, že ich to nezaujíma, tak by som klamal. Realitou bohužiaľ je, že odpovede stále nemáme. Nevieme, čo bude v momente, keď pôjde Angels aréna do rekonštrukcie. Opciami sú Bernoláková či Šaca, ale v tejto chvíli to vyzerá tak, že september a október odohráme v tejto hale. Verím, že čo možno najskôr spoznáme aj riešenie spojené s ďalšou budúcnosťou,“ uzatvára mierne frustrovaným tónom Daniel Jendrichovský.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 03.04.2021 SNV SNV
SVT SVT 03.04.2021 INT INT
HAN HAN 03.04.2021 LEV LEV
LUC LUC 10.04.2021 HAN HAN
LEV LEV 10.04.2021 SVT SVT
INT INT 10.04.2021 PDA PDA
LUC LUC 26.12.2021 PDA PDA

ScoreBoard ...

BPP BPP 02.10.2021 SLB SLB
SAM SAM 02.10.2021 UMB UMB
PNC PNC 02.10.2021 YAK YAK
SKP SKP 02.10.2021 RBK RBK
SLB SLB 06.10.2021 RBK RBK
YAK YAK 06.10.2021 SKP SKP
UMB UMB 06.10.2021 PNC PNC
BPP BPP 06.10.2021 SAM SAM