Čajky dostali v kvalifikácii najsilnejšieho možného súpera, Ružomberok v atraktívnej skupine

Publikované: 19.08.2021 Autor: TASR

cajky mbk ruzomberok (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistky MBK Ružomberok a Piešťanských Čajok spoznali mená svojich súperov v Európskom pohári (Eurocup) v sezóne 2021/2022. „Ruža“ ako úradujúci majster si zahrá v J-skupine proti francúzskemu LDLC Asvel Feminin, španielskemu Estudiantes Madrid a úspešnému z kvalifikačnej dvojice Liege Panthers – Ulriken Eagles.

Na vicemajstrovské Čajky čaká kvalifikačný dvojzápas proti francúzskemu Flammes Carolo Basket. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v nemeckom Freisingu. Tímy rozdelili pred žrebom na základe výsledkov v uplynulých troch sezónach v európskych súťažiach, do dvoch geografických konferencií.

Zástupcov slovenskej najvyššej súťaže umiestnili do konferencie č. 2. Ružomberok sa dostal medzi 35 klubov s istou v miestenkou v skupinovej fáze, Piešťany zabojujú o jednu z 13 miesteniek v kvalifikácii.

Čajky narazia ako nenasadený tím v kvalifikácii na jedného z najsilnejších možných súperov, francúzske Carolo Basket. Tím zo Charleville patrí medzi pravidelných účastníkov Eurocupu, v predchádzajúcom ročníku obsadil 4. miesto. V minulosti si zahral v Európskej lige (Eurolige), na domácej scéne patri do úzkej špičky, čo viackrát dokumentoval účasťou v semifinále, respektíve finále Francúzskeho pohára.

V prípade postupu do skupinovej fázy, vylosovali Čajky do H-skupiny spolu s talianskou Bolognou, francúzskym La Roche a španielskou Bizkaiou. Klub z kúpeľného mesta sa do pohárovej súťaže č. 2 prihlásil opäť po štyroch rokoch, celkovo zabojuje o tretiu účasť v skupinovej fáze.

"Dojmy sú dosť zmiešané. To najhoršie, čo sa mohlo stať, tak sa stalo. Dostali sme najsilnejšieho súpera, ktorý tam bol. Nezostáva nám nič iné, len pokúsiť sa o to, aby sme ich nejako prekvapili a zabojovať o postup do skupiny. Carolo je semifinalistom minulého ročníka Eurocupu, čo hovorí samo o sebe. Je to skúsený a vysoký tím, s veľmi nepríjemným francúzskym štýlom basketbalu, ktorý asi nesedí nikomu v Európe. Majú obrovskú kvalitu. Na jednej strane je fajn, že si môžeme zahrať proti tak silnému tímu, len škoda, že je to v kvalifikácii. Šance sú stále, netreba sa vzdávať. Určite urobíme všetko pre to, aby sme postúpili, aj keď je v tejto dvojici jasný favorit, čo nám môže vyhovovať. Malou výhodou môže byť, že prvý zápas hráme doma a môžeme ich prekvapiť. Už som rad cez nich postúpil, takže verím, že sa mi to podarí ešte raz,“ povedal pre TASR tréner Čajok Peter Jankovič.

Ružomberok vyžrebovali do J-skupiny, jeho protivníkmi budú francúzske LDLC Asvel Feminin, španielsky Estudiantes Madrid a úspešný z kvalifikačnej dvojice Liege Panthers – Ulriken Eagles. Klub z Lyonu patrí medzi špičku vo francúzskej LFP lige, je majstrom z roku 2019 a víťazom Francúzskeho superpohára (2020).

Pre Estudiantes pôjde o premiéru v európskych pohároch, v predchádzajúcom ročníku obsadil v Španielsku 5. miesto. Aktuálny majster Niké extraligy žien sa vracia do Eurocupu po ročnej absencii.

Vedeli sme, že z prvého koša bude tím euroligovej kvality. Podľa mňa si zahráme proti jednému z najlepších európskych tímov – Lyonu. Minulý rok bojovali o postup do Final Four. S Madridom z tretieho koša som spokojný, tam sa tiež nedal vyberať súper. Z basketbalového hľadiska ide o ťažkú skupinu,“ vyjadril sa tréner „Ruže“ Juraj Suja.

Kvalifikácia je na programe 23. a 30. septembra 2021, skupinová fáza Eurocupu štartuje 14. októbra 2021.

Žreb Európskeho pohára 2021/2022 pre slovenské tímy

kvalifikácia

Flammes Carolo Basket (Fr.) – PIEŠŤANSKÉ ČAJKY (SR)

skupinová fáza

H-skupina: Lointek Gernika Bizkaia (Šp.), La Roche Vendee BC (Fr.), ASD Futur Virtus Bologna (Tal.), víťaz Flammes Carolo Basket /PIEŠŤANSKÉ ČAJKY

J-skupina: LDLC Asvel Feminin (Fr.), MBK RUŽOMBEROK (SR), Estudiantes Madrid (Šp.), víťaz Liege Panthers (Bel.) – Ulriken Eagles (Nór.)

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

PDA PDA 03.04.2021 SNV SNV
SVT SVT 03.04.2021 INT INT
HAN HAN 03.04.2021 LEV LEV
LUC LUC 10.04.2021 HAN HAN
LEV LEV 10.04.2021 SVT SVT
INT INT 10.04.2021 PDA PDA
LUC LUC 26.12.2021 PDA PDA

ScoreBoard ...

BPP BPP 02.10.2021 SLB SLB
SAM SAM 02.10.2021 UMB UMB
PNC PNC 02.10.2021 YAK YAK
SKP SKP 02.10.2021 RBK RBK
SLB SLB 06.10.2021 RBK RBK
YAK YAK 06.10.2021 SKP SKP
UMB UMB 06.10.2021 PNC PNC
BPP BPP 06.10.2021 SAM SAM