Slováci utrpeli prvý neúspech v príprave, prehrali v Portugalsku

Publikované: 21.07.2021 Autor: basket.sk

Mário Ihring (Foto: FIBA BASKETBALL)

Basketbalisti Slovenska pokračujú v programe prípravných duelov pred augustovým štartom 2. kola predkvalifikácie MS 2023.

Po dvoch výhrach nad Írskom dnes nastúpili v rámci turnaja v Portugalsku proti domácej reprezentácii.

Po vyrovnanom prvom polčase (37:35) sa Slováci dostali do mierneho náskoku (40:44), ale ďalší úsek hry prehrali 7:21 a k obratu sa už potom nedostali.

Dve a pol minúty pred koncom prehrávali o 10 bodov, v samom závere znížili na trojbodový rozdiel, ale domáci si už výhru postrážili.

Najlepším hráčom SR bol Mário Ihring, autor 16 bodov a 9 asistencií.

Vo štvrtok čaká Slovákov zápas proti Angole (19.30 SELČ)

Prípravný turnaj v meste Matosinhos

Portugalsko – Slovensko 75:70
Najviac bodov: Silva a Monteiro po 10 – Ihring 16, Brodziansky 14, Fusek 12
LIVE ŠTATISTIKY + VIDEO ZÁZNAM (je potrebná registrácia)

Hlasy

Oleg Meleščenko, tréner SR: „Pokračujeme v príprave, Portugalsko bol kvalitnejší súper ako Íri. Hneď sa to ukázalo, keď sme mali problémy s agresívnou obranou súpera. Dokázali sme ju prekonať len v závere. Mali sme všetko v rukách, ale straty a zlé rozhodnutia nás obrali o šancu na výhru.“

Mário Ihring, rozohrávač SR: „Domáci hrali prísnu obranu, hrali tvrdo. Nevedeli sme sa chytiť v útoku, ani v obrane sme neboli stopercentní. Bojovali sme, ale urobili sme nejaké straty a súper to využil na body z rýchlych protiútokov. V závere sme sa dokázali dotiahnuť, ale už bolo neskoro.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.