Hviezdni Američania zas prehrali, Nigéria suverénne zdolala vicemajstrov sveta

Publikované: 13.07.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Lillard, Dellavedova (Foto: TASR/AP)

Americkí basketbalisti pokračujú v zlej príprave na olympijské hry. Najprv v Las Vegas prehrali s Nigériou 87:90 a v pondelok v noci nestačili aj na Austráliu, keď prehrali 83:91.

Američania mali prekvapujúco len troch dvojciferných strelcov, najlepší bol s 22 bodmi Damian Lillard, Kevin Durant pridal 17 a Bradley Beal 12. Austrálčanov viedol s 22 bodmi Patty Mills, 17 ich dal Joe Ingles.

Protinožci si spravili náskok najmä v tretej štvrtine, ktorú vyhrali jasne 32:18. „Napriek prehre si myslím, že sme hrali lepšie ako proti Nigérii. Musíme zlepšiť ešte veľa vecí,“ povedal tréner Gregg Popovich.

„Do zápasu sme išli s tým, že ideme vyhrať. Nehovorím to s dešpektom k Američanom, majú parádny tím a Popa na striedačke, ale naša myseľ bola nastavená jednoznačne,“ uviedol sebavedomo Ingels. Austrálčania túžia na olympiáde po veľkej medaile, ktorá im zatiaľ v histórii uniká.

„Tímy ako Austrália sú dlho pokope a majú skúsenosti z turnajov. My sa ešte len snažíme, aby sme vytvorili tím,“ doplnil Lillard.

Naopak v parádnej príprave pokračujú nigérijskí basketbalisti. Po Američanoch si vyšliapli aj na Argentínu. Vicemajstrom sveta nedali vo Vegas šancu, keď vyhrali suverénne 94:71. Africký tím mal štyroch dvojciferných strelcov, zatiaľ čo Juhoamerický len jedného. Víťazov viedol s 15 bodmi a 7 doskokmi Jahlil Okafor.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.