Stále si neuvedomujeme, čo sme dokázali. Teším sa na hviezdy USA, vraví exkluzívne česká hviezda Ondřej Balvín (plus podcast)

Publikované: 09.07.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko Foto: FIBA BASKETBALL

Ondřej Balvín, Ronen Ginzburg (Foto: FIBA BASKETBALL)

Najvýraznejšími osobnosťami českého basketbalu sú jediný súčasný reprezentant krajiny v NBA Tomáš Satoranský a niekdajší MVP Euroligy Jan Veselý. Na veľkom úspechu v podobe postupu z olympijskej kvalifikácie na hry do Tokia však mal veľký podiel aj Ondřej Balvín. So skúseným pivotom sme sa zhovárali exkluzívne v podcaste komika Joa Trendyho.

Balvín bol ústrednou postavou kľúčového zápasu vo Victorii, v ktorom pretlačili zverenci trénera Ronena Ginzburga favorizovanú Kanadu tesne 103:101 po predĺžení. Český pivot dal 14 bodov, pridal 19 doskokov, 4 asistencie a 5 blokov.

„Stále si až toľko neuvedomujeme, čo sa nám podarilo. Proti Kanade to bol asi môj najlepší zápas v reprezentácii, ešte by som ho porovnal s duelom proti Turecku na majstrovstvách sveta, čo sa týka kariéry, tak je to asi top 3 zápas,“ povedal nám Balvín, ktorý priblížil, prečo zámorského favorita so spoluhráčmi prekvapili. „Tesne pred stretnutím nám hovoril Tomáš Satoranský, že Kanaďania k tomu pristupujú, akokeby ich čakal tréningy. Len tam pobehovali, trochu strieľali. Povedali sme si, že na nich musíme vyletieť. Oproti úvodnému zápasu proti Turecku, kedy sme sa len schádzali, sme prezentovali svoj štýl proti Kanade a aj proti Grécku. Kanaďania si mysleli, že to dostanú zadarmo,“ zdôraznila opora českého „nároďáku“.

V Tokiu čaká Čechov ďalšia výzva v podobe prestížneho olympijského turnaja. Podobne ako na posledných majstrovstvách sveta na ňom vyzvú najväčších favoritov tím USA. „Američania nemajú v kádri najlepších z najlepších, ale je tam obrovská kvalita. Nie je to v úvodzovkách céčko ako na šampionáte v Číne. Predsa len je tam Kevin Durant, osobne sa teším na Bama Adebaya, ktorý mal skvelú sezónu. Podobne aj Kevina Lova, ktorého som sledoval ako mladší. Je to stálica NBA, teším sa, že sa s ním porovnám v doskakovaní,“ hovoril center.

Ako sa hralo Balvínovi s rozbitou hlavou, ako zvládli so spoluhráčmi záverečný nápor Kanaďanov, ktorí vyhrali úsek medzi štvrtou štvrtinou a predĺžením pomerom 17:2, v čom je líderská veľkosť Tomáša Satoranského, prečo sú českí reprezentanti tak skvelým tímom, čo spája českého pivota s Vladimírom Brodzianskym a Richardom Körnerom a prečo uprednostnil Japonsko pred Realom Madrid či Fenerbahce, alebo do ktorého tímu NBA už smeroval, sa dozviete v samotnom podcaste, ktorý nájdete pod textom.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.