Pozitívna správa. Jurčenková sa vystrábila zo zranenia, na ME nebude chýbať

Publikované: 08.06.2021 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: TASR

Anna Jurčenková (12) v reprezentačnom drese (Foto: TASR)

Už na budúci týždeň sa začne ženský EuroBasket 2021. Na kontinentálnom šampionáte, ktorý sa bude hrať v štyroch krajinách, sa predstaví najlepších 16 družstiev Európy.

Po štvorročnej prestávke nebude medzi elitou chýbať ani Slovensko. Výber trénerov Juraja Suju a Petra Jankoviča sa predstaví v A-skupine v spoločnosti domáceho Španielska, Švédska a Bieloruska.

Slovenky doteraz odohrali štyri prípravné stretnutia. Dokázali zdolať Poľsko a Grécko, nestačili na Slovinsko a Chorvátsko.

Žiaľ, aj do nominácie SR zasiahli zranenia. Na ME bude chýbať Angelika Slamová z euroligovej Gdyne a výrazne ohrozený je aj štart kapitánky Barbory Bálintovej. Definitíva o jej štarte by mala padnúť v najbližších dňoch.

Pozitívnou správou je zdravotný stav Anny Jurčenkovej.

Skúsená pivotka zasiahla len do úvodného prípravného zápasu proti Poľsku, odvtedy pauzovala so zranením chodidla.

Prípravu som absolvovala, bola som stále s tímom, ale do zápasov som nezasiahla. Tento týždeň by som už mala hrať, verím, že to bude fajn,“ uviedla Jurčenková.

Slovenky uzavrú prípravu v Prahe, kde vo štvrtok a piatok nastúpia proti domácemu výberu.

Nálada pred blížiacim sa šampionátom je fajn. Na turnaji v Splite sme mali miestami slabšie chvíľky, ale druhý zápas sme odohrali veľmi dobre. Všetky sa na ME tešíme. Pre mladšie baby to bude premiéra na Európe, verím, že si šampionát užijeme,“ pokračovala Jurčenková.

Aj ona súhlasí, že neúčasť Bálintovej by bola veľkou stratou.

Nádej umiera posledná, musíme veriť. Stále existuje šanca, že Barča bude hrať. Áno, v opačnom prípade by to bola pre nás veľká strata. Avšak nehráme na keby bolo keby. Máme tu ďalších 14 šikovných báb, ktoré sú odhodlané bojovať. Chýbajúce hráčky budeme musieť nahradiť kolektivitou,“ zdôraznila Jurčenková.

O želaných umiestneniach odmietla hovoriť. Dôležité podľa nej bude, aby Slovenky nechali na palubovke maximum.

Vieme, že nie sme kandidáti na medailu. Pôjdeme od zápasu k zápas s maximálnou snahou o úspech. Chceme hrať tak, aby sme si po každom zápase mohli povedať, že sme na palubovke nechali všetko,“ dodala podkošová matadorka.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.