From zero to hero. Krajňák si s materským klubom prešiel cestu z pekla do neba

Publikované: 31.05.2021 Autor: Jozef Cyprián Foto: jäzva

lukáš krajňák (Foto: jäzva)

Písal sa 21. december 2016. Basketbalisti Spišskej Novej Vsi vyhrali v súboji 19. kola Slovenskej basketbalovej ligy nad Karlovkou 61:58 a dosiahli prvé víťazstvo od 28. februára 2015. Rekordnú sériu prehier zastavili na čísle 52.

26. mája 2021 sa Spišiaci zapísali do histórie slovenského basketbalu úplne iným spôsobom. Po víťazstve 76:75 vo štvrtom finálovom súboji vstúpili do komnaty majstrov.

Dvadsaťsedemročný Lukáš Krajňák zažil na vlastnej koži oba tieto momenty. Materskému klubu ostal verný v dobrom i zlom a práve jemu sa tak ušla veľká pocta v podobe strihania slávnostnej sieťky.

Chlapci vedeli, že som tu od začiatku a z ich strany to bolo také pekné gesto. Cením si to,“ vyznal sa oddaný člen tímu Rytierov. To, že si zažil výsledkové peklo, dáva jasne tušiť, že dokáže najlepšie precítiť aj výstup na basketbalové nebo.

To sa nedá ani popísať. Stále sme sa iba pozerali na ostatných ako víťazia a my sme kráčali od prehry k prehre. Bolo to ťažké obdobie a ťažko by som si vtedy vedel predstaviť, že tu raz oslávim majstrovský titul. Som šťastný a hrdý na to, že sme to dokázali a ako prví sme doniesli do tohto mesta majstrovský titul.“

lukáš krajňák (Foto: jäzva)

Záverečné sekundy rozhodujúceho zápasu absolvoval s rukami zopnutému k nebu.

Modlil som sa k basketbalovým Bohom. Takú situáciu som ešte nezažil a to sa len tak nevidí, aby sa o titule rozhodlo takto v poslednej sekunde. Stačilo málo a všetko mohlo dopadnúť inak. Napokon sme však uspeli my a teraz je to už minulosť,“ pousmial sa v súvislosti s toľko spomínaným faulom Danieliča a následnými trestnými hodmi Spencera.

Azda jedinou škvrnkou na dokonalej sezóne zakončenej ziskom double, bol tretí finálový zápas. V ňom utrpeli Spišiaci nevídaný debakel o 46 bodov.

Áno, v Leviciach sme prehrali vysoko, ale vedeli sme, že to nič neznamená. Získali tam iba jeden bod a my sme mali stále v hlavách, že doma oslávime titul. Verili sme si,“ zdôraznil Krajňák.

lukáš krajňák (Foto: jäzva)

S odstupom času poznamenal, že tvrdé reakcie na prehru zarezonovali aj v šatni, no mali skôr burcujúci efekt.

Vedeli sme, že si nás doberali ľudia i médiá. Bol to však zvláštny zápas. Keď sme už vysoko prehrávali, tak sme to trochu vypustili. Následné reakcie boli kritické, ale možno aj to nás nabudilo ešte viac na štvrtý zápas.“

Vyhrať Slovenský pohár i majstrovský titul by nemohol žiadny tím, ktorý si to nezaslúži. Spišskí Rytieri sa podobnými ambíciami netajili už od čias letných nákupov, no v tímovom športe vždy platilo, že samotné mená ešte výsledky nerobia.

Po dlhých rokoch sme tu mali parádnu partiu. To je však práca trénera a vedenia klubu. Takýchto hráčov sem doniesli aj preto, že poznali ich charaktery,“ vyslovil sa Lukáš Krajňák a namlsaný získaným úspechom jedným dychom dodal. „Pevne verím, že toto je iba začiatok a o rok si to zopakujeme.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.