Prezident SBA odovzdal ocenenia pre najlepšie hráčky za rok 2020

Publikované: 29.05.2021 Autor: TASR Foto: Laco Ďuračka

Suja Jankovič Bálintová (Foto: Laco Ďuračka)

Po takmer štyroch mesiacoch si najlepšie basketbalistky za rok 2020 mohli prevziať ocenenia z rúk prezidenta Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Miloša Drgoňa.

K ceremónii prišlo pred rozhodujúcim stretnutím na medzinárodnom turnaji v Piešťanoch, na ktorom sa okrem Sloveniek zúčastnilo Poľsko a Slovinsko.

Tradičný galavečer oceňovania najlepších hráčov, hráčok a trénerov sa tento rok pre situáciu s koronavírusom nemohol uskutočniť. Domáci turnaj, ktorý slúžil ako príprava pred blížiacimi sa majstrovstvami Európy v Španielsku a Francúzsku (17. – 27. júna), bol tak vhodnou príležitosťou na dodatočné odovzdanie ocenení pre najlepšie trio za rok 2020.

„Výsledky ankety sme vyhlásili v štandardnom čase, lebo nikto nevedel, v akom stave bude alebo nebude pandemická situácia. Keď prišla takáto príležitosť, tak sme to zrealizovali. Obdobne očakávam toto počas letného reprezentačného zrazu mužov, keď takéto niečo zrealizujeme aj pre ich kategóriu. Hráči a hráčky si to zaslúžia, aby to fyzicky dostali. Nech to nie je len o vyhlásení ankety,“ uviedol pre TASR prezident SBA.

Tretí rok po sebe sa stala víťazkou ankety Barbora Bálintová. Reprezentačná rozohrávačka sa vo svojej tretej sezóne s poľskou Arkou Gdyňa tešila zo zisku majstrovského titulu a Poľského superpohára. Prednedávnom sa rozhodla zamieriť do neďalekého Česka, kde podpísala kontrakt s tamojším najlepším tímom súťaže – ZVVZ USK Praha.

Druhé miesto v ankete SBA obsadila Sabína Oroszová, na treťom mieste ankety sa umiestnila Angelika Slamová. Všetky tri si osobne prevzali trofeje.

 
TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.