VIDEO: Slovenky nestačili znova bez kapitánky Bálintovej na Slovinsko a na domácom turnaji obsadili 2. miesto

Publikované: 29.05.2021 Autor: Basket.sk, TASR Foto: Laco Ďuračka

SVL - SLO Dudášová (Foto: Laco Ďuračka)

Basketbalistky Slovenska obsadili druhé miesto na domácom turnaji v Piešťanoch, ktorý bol súčasťou prípravy na júnové ME.

Vo štvrtok zdolali Poľsko 66:55, v sobotu nestačili na Slovinsko 66:81. Slovenkám chýbala podobne ako proti Poľsku zranená kapitánka Barbora Bálintová.

Víťazkami turnaja sa stali Slovinky, ktoré si poradili aj s Poľskom (86:67).

Cyklus prípravných duelov zvereniek trénera Juraja Suju pokračuje nasledujúci víkend v Chorvátsku, kde ich čaká domáca reprezentácia a Grécko.

Prípravný turnaj

Slovensko – Slovinsko 66:81 (37:35)
Najviac bodov: Páleníková a Sujová po 15, Fekete 7 – Lisecová 20, Friškovecová 13, Oblaková 11
LIVE ŠTATISTIKY

Juraj Suja, tréner Slovenska: „Odohrali sme slušný prvý polčas. Fakt dobrý, ale mohol byť aj lepší. V druhom polčase sme sa v obrane úplne rozpadli. Vyplývalo to aj z veľkého útočného tlaku, kde sme stratili určitý komfort. Súper mal veľa protiútokov po našich stratách. 46 bodov za polčas je veľa v ženskom basketbale. Musíme sa na to trochu pozrieť, prečo tomu tak bolo. Súper má kvalitu a fyzičnosť. Neboli sme disciplinovaní, robili sme veľa, veľa chýb."

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.