Čisté sklamanie. Madzina bolel pohľad na hráčov i reakcie súpera

Publikované: 28.05.2021 Autor: Jozef Cyprián Foto: jäzva

Patrioti Levice (Foto: Jozef Cyprián)

Výborná sezóna bez zlatej bodky. Patrioti z Levíc ukázali v pandemickom ročníku Niké SBL kvalitu a po víťazstve v základnej časti vyradili v semifinále bratislavský Inter hladko 3:0.

Vo finálovej sérii zareagovali na úvodné dve prehry neuveriteľným víťazstvom o 46 bodov a chýbal malý kúsoček, aby si proti Spišským Rytierom vynútili aj piaty zápas v Tekove.

V závere štvrtého finále zmazali Patrioti jedenásťbodovú stratu a rozhodujúci kôš inkasovali z čiary trestného hodu z ruky Delana Spencera 0,4 sekundy pred koncom.

„Ťažko sa popisuje, čo som vtedy cítil,“ popisuje atmosféru bezmocnosti na striedačke v rozhodujúcom momente tréner Michal Madzin. „Bolo smutné vidieť chalanov, ako si dali tváre do tričiek. A vidieť na druhej strane reakcie. Nechcem ich komentovať, ale jednoducho vidieť tie reakcie. To bolo trochu nepríjemné. Šport sa dá osláviť aj inak.“

Prísť o možnosť zabojovať o majstrovský titul takýmto spôsobom je pre každého športovca nesmierne kruté.

„Verte, že je to veľmi nepríjemné. Ja by som však nehovoril iba o poslednej akcii. V celej sérii sa diali veci, po ktorých cítim vnútornú krivdu. Teraz nehovorím o tom, čo sa stalo v závere. Aj keď rozhodnúť v poslednej desatine zápasu… Neviem. Musíme to prijať ako súčasť športu a veriť, že nás to posilní.“

Autorom rozhodujúceho faulu bol Martin Danielič. Niet divu, že počas osláv Rytierov bol azda najsmutnejším človekom v hale.

„Bol pri tom, ale všetci sme športovci a musíme byť silní. Takých situácií ešte môže zažiť v kariére veľa. My za ním stojíme, pretože chcel urobiť najlepšiu prácu pri ubránení poslednej akcie,“ zastal sa svojho zverenca Madzin.

So špeciálnym pocitmi opúšťal Spiš Viktor Juríček. Z haly, ktorá bola jeho domovom dlhé tri roky, odchádzal tentoraz pomedzi oslavujúcimi fanúšikmi súpera.

„Je to čisté sklamanie, pretože sme do toho dali všetci všetko. Celkovo môžeme byť hrdí a spätne si uvedomíme veľa pozitív. Sezóna bola ako na hojdačke a forma mohla byť aj lepšia. Dali sme však do toho všetko,“ povzdychol si Juríček.

Udalosti zo samotného záveru štvrtého finálového duelu sa mu budú v hlave premietať ešte poriadne dlho. „Veľmi to mrzí. Hlavne ten koniec. Prehrali sme o bod, ale nemôžeme sa pozerať na jeden faul a jednu strelu. Vypadli nám dvaja hráči, ale bojovali sme a zomkli sme sa. Uhrali sme slušnú sériu a gratulujem súperovi k titulu.“

Po vyprchaní prvotného sklamania budú Levičania na sezónu 2020–21 určite hrdí. Napriek náročným podmienkam boli celý čas hore a o titul bojovali do poslednej chvíle.

„Počas celého play-off, ale aj v tejto sérii, sme vyzerali tak, že sme si zaslúžili rozhodujúci zápas. Posledná trojminútovka ukázala charakter nášho tímu, ktorý sa nevzdával za žiadnych okolností. S jeho fungovaním som bol veľmi spokojný,“ zdôraznil tréner Michal Madzin.

Na otázku, či povedie Patriotov aj v novom ročníku, odpovedal s úsmevom. „V tomto čase je ťažké povedať, čo bude v novej sezóne. Bude na to celé leto.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.