Očami Braňa Rapáča: Rozhodcovia obrali vo finále celý šport o jeho krásu

Publikované: 26.05.2021 Autor: Branislav Rapáč, profesionálny hokejista

Spišská Nová Ves titul (Foto: Jäzva)

Som veľký a dlhoročný fanúšik novoveského basketbalu. Toto mesta a najmä jeho priaznivci si zaslúžili historický titul za to ako stáli pri tíme, aj keď sa pohyboval na posledných priečkach. Vždy chodili do haly a fandili, keď sa mohlo.

Mal som však zmiešané pocity po faule, ktorý odpískali rozhodcovia na konci a hádzali sa šestky. Po tom ako Spencer rozhodujúcu premenil, jedna časť mňa sa tešila, druhá si to nevedela užiť. Odchádzal som z haly rozčarovaný. Som športovec a viem, čo do toho chalani z Levíc dali. Bolo mi ich ľúto. Rozhodcovia obrali šport o jeho krásu. Titul sa má vyhrať na ihrisku a nie takto. Aj keby tam dotyk bol, za takéhoto stavu sa to pískať nemalo. Verím, že Spišiaci na čele s Máriom Ihringom by predĺženie zlomili na našu stranu a boli by to úplne iné pocity ako teraz.

Keď som videl, koľko toho odmakali Boris Bojanovský so Šimonom Krajčovičom, ani sa neviem vžiť do ich kože, akú krivdu museli cítiť. Asi by som minimálne slovne inzultoval rozhodcu. Cítil som hnev za nich. Nebolo to fér, nulový cit pre hru a šport. Takto to nemalo skončiť.

Najhoršie bolo, že zápas bol výborný, dramatický. Bola radosť pozerať na súboj reprezentačných rozohrávačov Ihringa s Krajčovičom. Bojanovský hral výborne, celkovo Slováci na oboch stranách, veľmi tomu ublížil záver. Zobralo mi to dobrý pocit.

Každopádne je to historický športový titul pre Spišskú Novú Ves. Nikto sa nebude pozerať, že hralo ligu len sedem tímov. Zaslúžili si to predovšetkým fanúšikovia. Celé mesto si to užije. Keby nebola pandemická situácia, tak bary praskajú vo švíkoch. Cítil som, že to je sviatok. Zháňal som lístky aj pre hokejistov, všetci chceli vidieť duel o titul. Mesto bolo hore nohami, Spišská je aj basketbalové mesto, aj keď záver spravil čiernu škvrnu.

Ešte by som rád zdôraznil, že zaslúženým MVP bol Mário Ihring. V ťažkých momentoch bral na seba zodpovednosť, vedel tvoriť hru. Niekedy mám pocit, že nemá slovenskú mentalitu, aj keď sa mu nedarí, tak to zoberie na seba a premení strelu. Radosť pozerať na jeho hru.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.