Trénerský štáb na Interi sa nemení. Veľká česť, teší sa Meleščenko

Publikované: 25.05.2021 Autor: BK Inter Bratislava

Oleg Meleščenko, Inter Bratislava (Foto: TASR)

Basketbalistov Interu Bratislava aj v ďalšej sezóne povedie tréner Oleg Meleščenko s asistentom Edgarsom Jaunzemsom. Klub z Pasienkov sa s nimi dohodol na ďalšej spolupráci: v prípade 54-ročného ruského odborníka na najbližšie dva roky, s jeho o polovicu mladším lotyšským spolupracovníkom na nadchádzajúcu sezónu.

Oleg Meleščenko prevzal Inter vlani v novembri. Klub z poslednej priečky Niké SBL vytiahol až na priebežnú druhú pozíciu. Nakoniec s mladým kádrom obsadil štvrtú pozíciu po základnej časti i celkovo. V Slovenskom pohári sa dostal do finále.

Tréner, ktorý sa nedávno stal zároveň lodivodom slovenskej reprezentácie, pôsobí na Pasienkoch už po tretí raz, v minulosti, v roku 2014, získal so žlto-čiernymi majstrovský titul. Michal Ondruš, generálny manažér Interu, netají, že je spokojný s tým, ako sa podarilo vyriešiť trénerskú otázku:

Sme radi, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce o ďalšie dve sezóny. Je vždy výborné, pokiaľ je možné nadviazať na predchádzajúcu spoluprácu a rozvíjať ju ďalej. Tým dupľom, keď máme mladý mančaft, ktorý má možnosť pracovať aj v medzisezónnom období, čo sa práve deje. Je skvelé, že práca a snaha o ďalší progres, môže pokračovať aj v tomto období. Verím, že sa dokážeme v čo najdlhšej fáze budúceho ročníka približovať k takým výkonom, ktoré nás ako tím zdobili v januári.“

Kouč, ktorý väčšinu trénerskej kariéry prežil v ruskom prostredí (krátko zastával aj prestížny post asistenta pri ruskej mužskej reprezentácii), no doma je na Slovensku, komentuje podpísanie novej zmluvy slovami:

Je to pre mňa veľká časť. Zároveň je to ďalšia výzva pokračovať v práci, ktorú sme odviedli v sezóne 2020/21. Budeme makať, aby sme boli tam, kde Inter vždy má byť. Jasné, že podmienky nie sú ľahké, ale máme na čom stavať, s čím pracovať a ja som hrdý, že môžem pomôcť a zároveň rásť spolu s Interom.“

Na lavičke Interu bude aj naďalej pôsobiť aj asistent Edgars Jaunzems. Ten prišiel do Bratislavy vlani v lete zo španielskeho prostredia. Najprv pracoval po boku bývalého trénera Alberta Blanca Vilu, potom o svojich kvalitách presviedčal ako pravá ruka kouča Meleščenka. Hovorí:

Som veľmi rád, že sa vrátim. Chcel som zostať v Interi, a tak sme sa dohodli. Je to pre mňa skutočne veľká príležitosť, aby som sa zlepšoval a učil od kouča Olega. Chcem sa poďakovať aj generálnemu manažérovi, že mi dáva túto šancu. Stále máme nejakú nedokončenú robotu, chceme sa zlepšovať ako tím a v budúcej sezóne dosahovať lepšie výsledky.“

 
Inter Bratislava Autorské práva bkinter.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu bkinter.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.