V Moskve neplánujú žiadne zmeny, šéfom lavičky CSKA bude aj naďalej Itudis

Publikované: 24.05.2021 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: cskabasket.com

Andrej Vatutin, Dimitris Itudis (Foto: cskabasket.com)

Vlani v júni oznámil srbský tréner Željko Obradovič, že v sezóne 2020/21 si dá od basketbalu prestávku. No a keďže sezóna sa pomaly ale isto blíži ku koncu, začína sa špekulovať o najbližšom angažmáne deväťnásobného víťaza Euroligy.

V tejto chvíli je isté, že nebude trénovať CSKA Moskva. To preto, lebo Moskovčania predĺžili zmluvu s jeho niekdajším asistentom Dimitrisom Itudisom. Grécky kouč, ktorý prišiel do CSKA v lete 2014, bude šéfom lavičky aj v ročníkoch 2021/22 a 2022/23.

Moskovský klub má na konte osem euroligových triumfov, pričom štyri z nich zaznamenal v moderných dejinách súťaže. K dvom titulom ho priviedol Ettore Messina (2005/06, 2007/08) a zvyšné dva vyhral ruský klub pod vedením Dimitrisa Itudisa (2015/16, 2018/19).

V CSKA pôsobí grécky odborník siedmu sezónu a z toho šesťkrát sa so svojím tímom prebojoval na záverečný turnaj Final Four. Ak by minulá sezóna nebola pod vplyvom okolností zrušená, s najväčšou pravdepodobnosťou by bol Itudis v tejto chvíli už na čísle sedem.

V aktuálnej sezóne doviedol Dimitris Itudis moskovský klub k druhému miestu v základnej časti, no play-off zvládol ako jediný bez prehry. CSKA vyhralo sériu proti Fenerbahce suverénne 3:0 na zápasy a v najrýchlejšom možnom čase postúpilo na záverečný turnaj.

Moskovčania to dokázali aj napriek tomu, že sa počas sezóny vážne zranil center Nikola Milutinov a neskôr bol z kádra vyradený Mike James. Aj na podnet Itudisa však prišla dvojica Gabriel Lundberg – Micheal Eric, ktorá CSKA pomohla k postupu medzi elitnú štvorku.

„Dôkladne sme analyzovali situáciu a dospeli sme k záveru, že potenciál našej spoločnej práce s Dimitrisom ešte nebol vyčerpaný,“ povedal na margo novej Itudisovej zmluvy šéf klubu Andrej Vatutin. „Rešpektujem trénerskú prácu a som rád, že budeme mať na lavičke stabilitu. Dimitrisovi a nám všetkým prajem veľa zdravia a šťastia pri plnení našich plánov,“ dodal hlavný strojca úspechov CSKA.

„Je pre mňa veľkou výsadou a cťou, že spoločnosť Norilsk Nickel, Andrej Vatutin a klub CSKA ma poverili vedením mužstva na ďalšie zmluvné obdobie, za túto príležitosť sa chcem úprimne poďakovať,“ uviedol Dimitris Itudis. „Cítim, že sa stávam lepším trénerom a človekom, a je to vďaka spolupráci s vedením, hráčmi a zamestnancami tohto klubu. Sľubujem, že budem naďalej tvrdo pracovať, prinášať nové nápady a vynakladať veľa úsilia,“ poznamenal 50-ročný kouč.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.