„Clutch“ Ihring znova ukázal svoje schopnosti. „Vďačím za to aj mentálnej trénerke, vraví po úžasnom finálovom obrate

Publikované: 16.05.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Mário Ihring, Dávid Abrhám (Foto: TASR)

25 minút o ňom nebolo poriadne počuť, Levice mali prvé finále tri štvrtiny pevne v rukách, ale Spišiaci mali Mária Ihringa, ktorý znova zavelil k obratu a ukázal, že do záverečných momentov zápasov nie je v Niké SBL lepší hráč.

Rytieri predviedli jednu z najlepších štvrtých štvrtín v histórii finále. Vyhrali ju 33:10 a celkovo po výsledku 87:81 slávia prvú výhru. „Ani sme si pred záverečnou štvrtinou nehovorili nič konkrétne, reálne sme ani nemohli. Len sme si zopakovali, že nedáme hlavy dole a ideme bojovať. Na ihrisku sme nechali všetko,“ povedal nám Ihring, ktorý pridal zaujímavú historku.

„Pred zápasom sme pozerali duel z poľskej ligy, kde sme s Anwillom prehrávali o 15 bodov päť minút do konca, zvrátili sme výsledok a postúpili do finále. Čiže som už niečo podobné zažil a v stretnutí som si to pripomenul,“ zaspomínal si.

Spišiaci nehrali tri štvrtiny dobre, ale nezlomilo ich to. „Mali sme problém premieňať strely, aj u mňa sa to ukázalo. Ale takých zápasov som už zažil viacero, naposledy prvé semifinále vo Svite. Veril som, že aj keď to na začiatku nešlo, obráti sa to. Na tomto presne pracujem s mentálnou trénerkou, za čo jej pekne ďakujem,“ povedal reprezentačný rozohrávač, ktorý bol k sebe aj kritický.

„Úprimne poviem, že na začiatku som nebol vo svojej koži a postupovalo to počas zápasu. Snažil som sa na to nemyslieť a priniesť na palubovke niečo pozitívne, čo sa nakoniec aj podarilo. Na druhej strane ma mrzí šesť strát, čo je veľké číslo, ale niekedy príde aj takýto súboj, no nemôže vás to položiť,“ zdôraznil Ihring.

Zápas zakončil s 20 bodmi, 9 asistenciami a 4 doskokmi, keď premenil 4 z 8 trojbodových pokusov. V match upe jasne predčil lídra Patriotov Šimona Krajčoviča. Ten si pripísal len 10 bodov, 7 doskokov, 3 asistencie a tiež mal 4 straty.

Šikovný tvorca hry Rytierov vytiahol kľúčové momenty prvého finále. „Bolo ich tam viac. Najprv, keď sme dostali rozdiel v skóre pod desať bodov a potom, keď ‚Mrvo‘ premenil trojku, ktorou sme sa dostali do vedenia. To bola veľká eufória. Dôležité boli aj koše Miša Baťku a Milana Nikoliča.“

Ihringa teší, že získali so spoluhráčmi po famóznom obrate psychickú výhodu. „Ukázalo sa, že sme silný tím a že sa nevzdávame ani za takéhoto nepriaznivého stavu, aký bol v sobotu. Predviedli sme charakter. Som veľmi hrdý na chalanov, že sme to takto dotiahli, ale treba sa sústrediť už na ďalší priebeh, aby sme sa už nedostali do podobného stavu.“

Spišiaci si nevedeli poradiť s Borisom Bojanovským, ktorý doskočil 18 lôpt, z toho 8 v útoku! Zverenci trénera Tea Hojča začali obracať výsledok, keď bol levický pivot na striedačke. „Boris nás potrápil, ale ťažké doskoky sme získali aj my. Musíme zanalyzovať najbližšie dni, kde sme spravili najviac chýb. Posnažím sa im vyvarovať,“ zakončil líder Rytierov.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.