Patrioti? Nemajú nás čím prekvapiť, stretávam ich častejšie ako svoju rodinu, smeje sa Stevanovič

Publikované: 07.05.2021 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: TASR

Spišskí Rytieri (Foto: TASR)

Extraligová sezóna speje do záveru. Play-off Niké SBL má pred sebou finálovú sériu, v ktorej sa stretnú dva najúspešnejšie tímy po základnej časti – Levice a Spišská Nová Ves.

Pôjde o očakávané vyvrcholenie sezóny. Oba tímy zakončili základnú časť so zhodnou bilanciou, Patrioti skončili na prvom mieste vďaka lepšej bilancii vzájomných zápasov.

Levice v semifinále suverénne prešli cez Inter, keď v priemere vyhrávali o 20 bodov. Spišská spečatila postup cez Svit v stredu a sériu vyhrala 3:1 na zápasy.

Gratulujem Spišiakom, my sme radi aspoň za tretie miesto. S odstupom času si asi povieme, že to je fajn, pretože do sezóny sme išli s tým, že určite chceme play-off a pred prvým kolom sme si povedali, že chceme semifinále. Do neho sme nastupovali s tým, že nejakú šancu máme, no škoda zranení. Nemôže to však byť výhovorka. Hrali sme s tým, čo sme mali,“ hodnotil bronzovú sezónu Iskry jej tréner Róbert Ištvánik.

Spišiaci prežívajú skvelú sezónu. Vyhrali Slovenský pohár a prvýkrát v klubovej histórii postúpili do ligového finále.

Pre náš klub je to historický úspech. Sme za to veľmi radi, sme hrdí na to, čo tento tím dosiahol. Navyše proti Svitu, ktorému dávam rešpekt. Svit hrá svoj špecifický, veľmi nepríjemný basketbal. Som rád, že sme celú sériu hrali tímovo, pretože práve vtedy sme silní. Máme jeden deň na oslavu a potom nás čaká príprava na finále. Na Levice sa musíme veľmi dobre pripraviť, keďže vieme, že oni majú na prípravu momentálne viac času,“ hodnotil semifinále pre klubový web kouč SNV Teo Hojč.

Stevanovič, Green (Foto: TASR)

Stevanovič: Chceme double!

Rytieri v stredu cestovali do Svitu s mečbalom, ale vedeli, že ich nečaká nič jednoduché. Týždeň predtým dostali pod Tatrami debakel a museli zamakať, aby sa vysoká prehra neopakovala.

Našťastie sme podali iný výkon ako týždeň predtým. Boli sme sústredení, hrali sme tímovo a išli za svojím cieľom. Sme veľmi radi, že sme vo finále,“ povedal nám k zápasu Marko Stevanovič.

Srbský power forvard bol jednoznačne najlepším hráčom na ihrisku. Duel zakončil s 27 bodmi a 17 doskokmi. A to aj napriek tomu, že v podkošových súbojoch utrpel viaceré údery.

Bol to tvrdý zápas, viacerí sme utrpeli menšie či väčšie boľačky. Ale boli sme odhodlaní ísť aj cez bolesť. Mali sme veľkú motiváciu – pokračovanie v sezóne a účasť vo finále. Náš cieľ je jednoznačný – chceme double!,“ pokračuje Stevanovič.

Finálová séria sľubuje zaujímavý stret dvoch momentálne najlepších mužstiev v lige. V sezóne spolu s duelom v Slovenskom pohári odohrali mužstvá sedem vzájomných súbojov. Štyrikrát boli úspešní Patrioti, trikrát Spišiaci.

Obe mužstvá sa veľmi dobre poznajú. Patrioti nás nemajú v čom prekvapiť, stretávam ich viac ako svoju rodinu,“ vraví s úsmevom Stevanovič a dodáva:

Očakávam dobrý basketbal a dramatickú sériu. Verím, že fanúšikovia si prídu na svoje. Veľmi radi by sme zakončili historickú sezónu pre klub ziskom double. Trofej za pohár i výhru v lige by bol skvelý výsledok.“

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.