Krajčovič: Postup sme si užili do nedele, ale potrebujeme ešte tri výhry

Publikované: 03.05.2021 Autor: as

Krajčovič, Musil (Foto: Lukáš Droppan/facebook Levickí Patrioti)

Tri zápasy stačili víťazovi základnej časti Niké SBL, aby ukončil semifinálovú sériu a po tretí raz v histórii si vybojoval účasť vo finále: Levickí Patrioti zdolali Inter Bratislava 3:0 a počkajú si na svojho súpera, ktorý vzíde z dvojice Spišskí Rytieri – Iskra Svit.

Omladený Inter predviedol počas sezóny obrovský progres, z poslednej priečky Niké SBL sa vyšplhal až ku špici, chvíľu sa držal na druhej priečke. Do play-off však po sérii nezdarov postúpil až zo štvrtej pozície.

Kým vo štvrťfinále ukázal náznaky, že sa vracia do formy a Lučenec zdolal 2:1 na zápasy, v druhom kole proti Leviciam opakovane doplatil na svoju neskúsenosť.

Levice podali tri kvalitné výkony, vyhrali 85:65 doma, 78:63 v Bratislave a teraz znova na svojej palubovke dokonca až 82:56, keď hostia v druhom polčase pochopili, že už nemajú šancu na zvrat.

Sú to vynikajúce pocity, splnili sme opäť menší cieľ, ktorý sme si nastavili. Užijeme si to, ale od nedele už rozmýšľame nad ďalším krokom. Potrebujeme ďalšie tri víťazstvá, potom budeme môcť oslavovať. Vedeli sme, že Inter už nemal čo stratiť, preto bolo dôležité si postrážiť úvod zápasu.

Myslím si, že to nám vyšlo. V druhom polčase sme ešte trochu zlepšili obranu a myslím si, že zápas sme už potom kontrolovali. Nedopustili sme žiadnu drámu,“ zhodnotil rozhodujúcu bitku levický kapitán Šimon Krajčovič.

Denník Šport Autorské práva Denníka Šport a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu Denníka Šport a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

SNV SNV 113:87