Meleščenko volá na pomoc Harryho Pottera. Kapitán Krajčovič žiaril i obraňoval spoluhráčov

Publikované: 28.04.2021 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Lukáš Droppan/fb patrioti levice, Basket.sk

Play off SBL: Inter - Levice

Levice delí od účasti vo finále Niké SBL už len jedna výhra. Víťaz základnej časti vedie nad Interom 2:0 na zápasy a postup do boja o zlato môže spečatiť v sobotu na vlastnej palubovke.

Na Pasienkoch to nebola ofenzívna prestrelka, ako pár hodín predtým vo Svite, kde Iskra znivočila Rytierov zo Spiša (po troch štvrtinách bolo 93:63, celý zápas 107:93).

Trojkový koncert Patriotov

Inter aj Levice ukázali tvrdosť, bojovnosť a nasadenie. Napokon sa prejavila väčšia kvalita i skúsenosti na strane hostí, hoci aj domáci si za výkon zaslúžia pochvalu.

V rozhodujúcich momentoch im však robilo problémy robiť základné veci, čo priznal aj Jaro Musil.

Odohrali sme lepší zápas ako v Leviciach. Nastúpili sme s väčšou energiou, ale súper nám i tak v úvode ušiel. Dokázali sme sa dotiahnuť, ale v kľúčových momentoch sa nám nepodarili dôležité veci – ubrániť, doskočiť loptu či skórovať. Máme nôž na krku, v sobotu treba dať do toho všetko. Nechceme koniec sezóny, každý z nás si ju chce predĺžiť,“ vravel skúsený krídelník Interu.

Tréner Oleg Meleščenko počas zápasu niekoľkokrát zvýšil hlas, kritické slová si vypočuli López, Körner i Fusek. Napriek tomu tím po stretnutí pochválil.

Bol to typický play-off zápas. Bojovali sme a mám taký pocit, že sme ukázali maximum, čo je v nás. Hráčov nemôžem kritizovať, snažili sa robiť to, na čom sme sa dohodli pred zápasom. Levice boli jednoducho lepšie. Dovolili sme im 14 trojok, čiže 42 zo 78 bodov dali spoza perimetra. Neboli sme v tomto priestore dostatočne agresívni,“ hodnotil kouč Interu.

Skvelý Krajčovič

Aj Meleščenko mal jasno v tom, kto bol najlepším hráčom na ihrisku. Levický kapitán Šimon Krajčovič robil všetko – strieľal dôležité koše, rozdával presné prihrávky a príkladne bojoval v obrane.

Duel zakončil s 28 bodmi, 7 asistenciami a 4 doskokmi.

Dal dôležité koše, dirigoval levickú hru. Hral dobre, ale nejde iba o neho. V sobotu si musíme dať pozor na celý tím súpera. Môžeme prekvapiť bojovnosťou. Hľadáme čarovnú paličku od Harryho Pottera a uvidíme, čo sa stane,“ povedal kouč Interu.

Krajčovičovi číslami konkuroval domáci López (22 bodov, 9 doskokov, 8 asistencií), ale rozdiel na palubovke bol vidieť. Reprezentačný rozohrávač bol presnejší, kompaktnejší a predovšetkým efektívnejší.

SBL: Levice - Inter (Foto: Lukáš Droppan)

„Bolo dôležité, že sme zvládli začiatok a nepustili Inter do tlaku. Aj keď sa súper dotiahol, udržali sme chladné hlavy a dokázali kontrovať. Dnes sa nám darili trojky, ale nie je to pravidlo. Snažíme sa hľadať otvorené strely a je jedno, či je to spoza oblúka alebo spod koša. K trojkám sme pridali aj veľmi dobrý výkon v obrane, ktorý nám pomohol,“ vravel Krajčovič.

Osobné zásluhy za výhru odmietol: „Raz potiahne jeden, v ďalšom zápase druhý. Nespoliehame sa na individuality. Hráme tímovo a to je naša silná stránka,“ zdôraznil.

Inter sa v závere nechcel zmieriť s prehrou a na palubovke sa priostrilo. Keď hosťujúci Mccallum skončil po postrčení od Lópeza mimo ihriska, Krajčovič neváhal a ako správny kapitán zasiahol.

Boli tam fauly za hranicou športových noriem. Mohlo to dopadnúť aj zraneniami. Medzi mnou a Lópezom neprišlo k žiadnemu fyzickému kontaktu, len som mu niečo povedal. Dal som mu vedieť, že takéto praktiky nebudeme tolerovať,“ vysvetlil Krajčovič.

Z výkonu svojich zverencov mal veľkú radosť aj tréner Michal Madzin.

Rozhodli naša bojovnosť a tímové poňatie hry v útoku i obrane. Klobúk dole predtým, čo dnes chlapci ukázali. Oddreli zápas aj cez boľačky a so sebazaprením. Akoby umierali jeden pre druhého, veľmi si chceli navzájom pomôcť. Na oboch koncoch palubovky sme splnili presne to, čo sme chceli,“ tešil sa levický kouč.

Levice sa môžu stať prvým finalistom už v sobotu.

Súper hrýzol, dokázal sa dotiahnuť na jednobodový rozdiel. Dôležité bolo, že sme nedovolili obrat a výhru si ustrážili. V sobotu musíme udržať koncentráciu na maximálnej možnej miere. Motivácia, ktorá prichádza v podobe možného tretieho triumfu, je veľká. Verím, že spoločne spravíme aj posledný krok v tejto sérii,“ zaželal si Madzin.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 81:87
15.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV
LEV LEV 22.05.2021 SNV SNV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%