Real Madrid utiekol hrobárovi z lopaty, v závere zápasu predviedol fantastickú šnúru 16:0

Publikované: 28.04.2021 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Sergio Llull (Foto: euroleague.net)

Keď sa po faule Usmana Garubu postavil na čiaru trestného hodu Vasilije Micič, turecký tím Anadolu Efes vyhrával v Madride o desať bodov. Už zakrátko však bolo ešte horšie, pretože Srb premenil oba pokusy a poslal svoje mužstvo vo vedenia 76:64.

V tej chvíli svietil na tabuli zostávajúci čas 4 minúty a 34 sekúnd. Presne toľko zostávalo Turkom, aby si ustrážili koncovku, vyhrali aj tretí zápas v sérii a zaistili si miestenku na záverečný turnaj Final Four. Lenže potom prišlo niečo úžasné.

Keď Micič hádzal svoje trestné hody, asi nikto by v danom momente netipoval, že to budú posledné body hostí v zápase. Ale to sa stalo. Zverenci trénera Ergina Atamana sa všemožne snažili, no loptu skrátka nedokázali dopraviť do koša.

Skóroval už len Real Madrid, ktorý za stavu 0:2 a pri 12-bodovej strate ukázal skvelého bojového ducha. V koncovke ho výborne viedol jeho líder a tvorca hry Sergio Llull, ktorý 9 zo svojich 20 bodov nastrieľal v poslednej desaťminútovke.

Okrem toho si pripísal tiež 7 asistencií, pričom niektoré z nich boli kľúčové práve v závere stretnutia, keď sa Real Madrid vrátil do hry. Domácim náramne pomohla trojka Alberta Abaldeho a dvojka Usmana Garubu. Vďaka týmto dvom košom znížil Real na 69:76.

Pre kráľovský klub to bol obrovský impulz, keďže do konca stále zostávali viac ako tri minúty. Ak by na opačnej strane premenil svoju trojku Micič, Istanbulčania by pravdepodobne dotiahli duel vo víťazného konca. Lenže rozohrávač Anadolu Efes minul.

Real taktiež minul trojku, konkrétne to bol Rudy Fernandez, ale vďaka ofenzívnemu doskoku sa lopta dostala k Llullovi a ten znížil na 72:76. Onedlho premenil ešte jednu trojku Trey Thompkins a na tabuli zrazu svietil stav 75:76. Hostia mali stále dostatok času, keďže do konca zostávala 1 minúta a 36 sekúnd.

Istanbulský tím však opäť skúšal šťastie spoza oblúka a opäť to bol neúspešný pokus. Vzápätí sa predviedol Fernandez, ktorý premenil svoju prvú trojku v stretnutí a vďaka nej poslal Madridčanov do vedenia 78:76. V závere sa k nemu pridal ešte Garuba jednou dvojkou, ktorou stanovil na konečných 80:76.

Real Madrid tak zakončil duel fantastickou šnúrou 16:0 a znížil stav série na 1:2. „Nie som z toho prekvapený, pretože verím tomuto tímu. Myslím si, že ak sa nachádzate v takejto pozícii, nezostáva vám nič iné, len bojovať až do konca. A to sme spravili. Sme šťastní, ale teraz si musíme vyčistiť hlavy na štvrtkový zápas. V ňom nás čaká ďalšia bitka,“ vyhlásil Sergio Llull.

„Gratulujem Realu Madrid, pretože celý zápas s výnimkou posledných štyroch minút sme kontrolovali. Súper sa však nevzdal. My sme spanikárili na útočnej polovici, možno sme už začali oslavovať postup do Final Four. Úplne sme prestali hrať,“ povzdychol si kouč Anadolu Efes Ergin Ataman.