Inter musí doma zabrať. Pôjde to len so zlepšenou obranou, zhodujú sa Fusek s Körnerom

Publikované: 27.04.2021 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Lukáš Droppan/fb patrioti levice

Play off SBL: Levice - Inter (Foto: Lukáš Droppan)

Pred začiatkom semifinálovej série Levice – Inter sa veľa polemizovalo o tom, či Patrioti doplatia na takmer dvojtýždňovú pauzu bez zápasu a či vo výhode nebudú Bratislavčania, ktorí boli v pravidelnom zápasovom tempe.

Jasnú odpoveď ponúkol priebeh prvého duelu.

Levice mali doma od začiatku navrch. V 8. minúte viedli 19:9 a hoci hostia manko znížil, do šatní odchádzali za nepriaznivého stavu 27:35.

Ako kľúčový sa ukázal začiatok druhého polčasu. Nabudení Patrioti zaznamenali bodový úsek 18:2, v jednom momente viedli o 25 bodov (69:44) a bolo po zápase.

"Veľmi dôležitý vstup do semifinálovej série. Po dlhšom čase sme mali zápas, čiže sme veľmi radi za víťazstvo a za to, ako sme k nemu prišli, či už to bolo v hre v obrane alebo v útoku,“ hodnotil vstup do play-off levický kouč Michal Madzin.

SBL: Levice - Inter (Foto: Lukáš Droppan)

Bez nasadenia a agresivity

Interisti postúpili cez Lučenec po troch zápasoch a na prípravu proti víťazovi základnej časti mali len pár dní. V Leviciach im nechýbala kvalita, ale energia a nasadenie.

„Mali sme veľký zlý začiatok. Poviem najmä za seba – hral som zle, chýbala mi dostatočná koncentrácia na zápas. Neboli sme sústredení, chýbala nám agresivita,“ reagoval pivot Interu Michael Fusek a pokračoval:

„Či nás súper v niečom prekvapil? Myslím, že k žiadnym veľkým prekvapeniam nedošlo. Súper hral to, na čo sme boli od neho zvyknutí po väčšine základnej časti. Viac sme prekvapili my ich, pretože sme sa opustili a domáci nám mohli streliť ľahké koše. Aj vďaka tomu im narástlo sebavedomie a padli im aj ťažšie strely.“

Nedostatočné nastavenie hráčov na prvý semifinálový duel trápilo aj trénera Olega Meleščenka.

Prekvapil ma prístup v úvodzovkách našich skúsených hráčov, ako nastúpili na zápas. Asi som niekde i ja spravil chybu, že som ich takto pripravil na stretnutie. Levice boli agresívnejšie dva-trikrát viac vo všetkých činnostiach ako my,“ vravel Meleščenko.

Play off SBL: Levice - Inter (Foto: Lukáš Droppan)

S čerstvými nohami

Inter nastúpi do zajtrajšieho zápasu s vedomím, že ak by prehral, séria za stavu 0:2 by sa proti kvalitnému súperovi z Tekova otáčala len veľmi ťažko. Fusek ponúka jednoduchý recept.

"Už séria proti Lučencu nám ukázala, že keď nehráme s agresivitou a nasadením, tak nemáme šancu na úspech. Šancu na výhru máme len vtedy, ak je to presne naopak.

Musíme tímovo zlepšiť obranu, najmä defenzívu v clonách. Tá sa nám v Leviciach nedarila, dostali sme po nej viacero ľahkých košov. Dôležité bude aj postrážiť si doskok. Doma chcem vyhrať a vyrovnať sériu," burcuje reprezentačný center.

Kapitán Interu Richard Körner priznal, že na hre tímu z hlavného mesta bola badať aj únava zo série s Lučencom. V stredu chcú domáci nastúpiť s čerstvými nohami.

Musíme jednoducho nechať na ihrisku viac energie. Boli sme dosť unavení zo štvrťfinálovej série, v stredu chceme ísť do toho s ľahšími nohami. Trochu sme si oddýchli, na domáci zápas budeme pripravení,“ dodal Körner.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 81:87
15.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV
LEV LEV 22.05.2021 SNV SNV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%