Stašová: Zväzoval nás najprv tlak, ale prehru sme si nepripustili. Páleníková: Musíme zlepšiť obranu a eliminovať straty

Publikované: 25.04.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Radka Stašová (Foto: TASR)

Podobne ako v prvom finálovom zápase aj do tretieho vstúpili Piešťany v Ružomberku veľmi dobre. Vyhrali jasne prvú štvrtinu, viedli po polčase, ale postupne duel ovládli domáce basketbalistky, ktoré skvelým druhým polčasom vyhrali 82:70.

„Nenechali sme sa zlomiť aj napriek zlému vstupu do zápasu. Bojovnosťou a disciplínou sme krok po kroku otočili výsledok a Čajky sme už do vedenia nepustili. Podali sme veľmi dobrý výkon v obrane aj útoku. Začiatok bol kŕčovitý možno aj z veľkého tlaku, ktorý sme si na seba vyvinuli. Nepripustili sme si však prehru,“ rozhovorila sa Radka Stašová.

Tá vyzdvihla, že výkon tímu bol pekne rozdelený. „Mali sme balans v podkošovej aj obvodovej hre. Útočne sa chytila každá hráčka, ktorá dostala väčší priestor. Loptu sme si posúvali rýchlo a včas sme si dokázali vytvoriť dobré strelecké pozície,“ pokračovala rozohrávačka Liptáčok.

Ružomberčanky znova vsadili najmä na základnú päťku, kde sa dostali všetky hráčky ďaleko za tridsaťminútovú hranicu. „Nie je to ľahké, ale bohužiaľ stále máme nejaké výpadky a zranenia. Je to však finále, musíme sa s tým vysporiadať, každá z nás je pripravená odovzdať na palubovke všetko. Vytýčili sme si jasný cieľ. Teší nás, že sme uspeli druhýkrát v Koniarni, kde využívame výhodu domáceho prostredia,“ pokračoval Stašová.

Jej tím je viac organizovaný, zatiaľ čo Čajky to majú postavené na individualitách. Z tých sa výraznejšie presadila iba Terézia Páleníková, ale jej 22 bodov nestačilo. „V Piešťanoch je to viac o individualitách ako o hernom systéme. Myslím si, že sme odviedli dobrú prácu v obrane. Teraz však premenila ťažké strely,“ vravela na adresu súperky rozohrávačka.

Páleníková bola pochopiteľne sklamaná, že mečbal si vo finále vybojovali Ružomberčanky. „Na začiatku sme udávali tempo a mali sme veci viac pod kontrolou. Potom sa Ružomberok rozohral a my sme ich nedokázali zastaviť. Hrali konštantnejšie a trpezlivo počas celého zvyšku zápasu. Hrali jednoducho a nám sa ich nepodarilo zastaviť,“ povedala nám reprezentačná krídelníčka.

Tá nevníma, že úspech Čajok je najmä na nej. „Neberiem to, že musím brať zodpovednosť na seba. Ono to ide celé prirodzene, ale som si vedomá, že v rozhodujúcich zápasoch to je viac o mne,“ pokračovala Páleníková, ktorá pridala svoj pohľad, v čom bol najväčší problém jej tímu. „Veľkým problémom bola naša obrana jedna proti jednej, veľa stratených lôpt a naša nedôraznosť v zakončení. Musíme hrať dobre celý zápas, nielen prvých desať minút. V stredu chceme sériu vyrovnať. Kľúčové bude naše nastavenie, bojovnosť a individuálna pripravenosť. Potrebujeme hrať 40 minút koncentrovane, minimalizovať straty a hrať s veľkou energiou. Urobíme všetko preto, aby sme vrátili sériu do Ružomberka,“ uviedla odhodlane líderka Piešťan.

Stašová pridala svoj pohľad, čo musia zlepšiť, aby mohli oslavovať titul už v stredu. „Potrebujeme sa vysporiadať s ich agresivitou v domácom prostredí. Už sa oba tímy dokonale poznáme. Bude to náročné, keďže tímy majú podobnú kvalitu. Verím, že zodpovedným výkonom a dobrým koučingom to dokážeme zvládnuť už v najbližšom dueli,“ zakončila rozohrávačka MBK Ružomberok.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 81:87
15.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV
LEV LEV 22.05.2021 SNV SNV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%