Cieľ je na dosah. Milánčania potrebujú k postupu do Final Four už len jedno víťazstvo

Publikované: 23.04.2021 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: euroleague.net

Sergio Rodriguez (Foto: euroleague.net)

Prvý zápas medzi Olimpiou Miláno a Bayernom Mníchov priniesol obrovskú drámu s nervydrásajúcou koncovkou. O víťazstve talianskeho klubu 79:78 rozhodol podkošový basketbalista Zach LeDay, ktorý sa presadil v poslednej možnej chvíli.

Druhý zápas, ktorý bol na programe vo štvrtok, bol ale úplne iný. Na začiatku to vyzeralo tak, že Bayern ovládne prvú štvrtinu. Mníchovčania šli do vedenia 5:0, ale potom inkasovali neuveriteľnú šnúru 0:20. Najvyššie vedenie však Milánčania dosiahli až v druhej štvrtine, keď na tabuli svietil stav 40:18.

Po zmene strán ale Bayern začal hrať veľmi dobre a 22-bodovú stratu skresal na 6-bodovú. No to bolo maximum, čo sa hosťom podarilo. V meste módy prehrali aj druhý duel, tentokrát 69:80. No a to znamená, že Olimpiu Miláno delí od postupu na záverečný turnaj Final Four už len jedno víťazstvo.

Na strane domácich sa strelecky najviac darilo Kevinovi Punterovi, ktorý nastrieľal 20 bodov. V kľúčových momentoch mu podali pomocnú ruku Sergio Rodriguez, autor 13 bodov, a tiež Shavon Shields, ktorému sa podarilo nastrieľať 12 bodov. Veľmi dôležité boli trestné hody, kde domáci premenili 23 z 27 pokusov.

„Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Bayern Mníchov je totiž ťažký súper. V prvom stretnutí sme dokázali dohnať veľkú stratu a teraz sme zvýšili naše vedenie v sérii na 2:0. Všetci z toho máme veľkú radosť,“ poznamenal Sergio Rodriguez, ktorý trafil tri trojky.

Lídrom Bayernu bol v druhom zápase Wade Baldwin, ktorý nastrieľal 23 bodov a k tomu pridal aj 6 doskokov a 6 asistencií. „Blahoželám Milánčanom, pretože zaslúžene vyhrali a vedú 2:0. Sme však hrdí na našich hráčov za to, ako v druhom polčase bojovali. Tento duel sme mohli prehrať aj o 30 bodov, ale našli sme spôsob, ako sa vrátiť do hry,“ uviedol Adriano Vertemati, ktorý sa po vylúčení hlavného trénera Andreu Trinchieriho stal šéfom lavičky.

„V prvom polčase hrali moji zverenci výborne na oboch koncoch ihriska a vybudovali si vedenie. V takýchto dueloch je však nesmierne náročné si ho udržať. V určitých momentoch sme prestali hrať našu hru, ale v pravý čas sme vrátili. Dôležité bolo, že sme svedomito bránili a doskakovali,“ vyhlásil kouč Olimpie Miláno Ettore Messina.

Tretí zápas tejto play-off série je na programe v stredu v Mníchove o 20.45 h. V rovnakej situácii je turecký klub Anadolu Efes, ktorý vo štvrtok zdolal Real Madrid aj v druhom stretnutí (91:68). V tejto sérii je tretí súboj na programe v utorok o 19.00 h. Ak Istanbulčania vyhrajú, opäť sa predstavia na záverečnom turnaji.

Pre úplnosť dodávame, že v sezóne 2018/19 prehral tím Anadolu Efes až vo finále s CSKA Moskva 83:91.