Po vyrovnanom polčase Čajky dominantne uleteli. Páleníková: Ukázali sme, na čo reálne máme

Publikované: 22.04.2021 Autor: Basket.sk

Páleníková, Praženicová (Foto: facebook/Piešťanské Čajky)

V prvom finálovom dueli ukázal Ružomberok skvelú obranu, keď udržal Piešťany na 56 bodoch. Doma však Čajky zlepšili výrazne hru. Po polčase bol stav vyrovnaný, ale v tretej štvrtine predviedli domáce basketbalistky dominantný výkon. Ovládli tretiu desaťminútovku pomerom 25:8. Ružomberčanky síce vyhrali ešte poslednú desaťminútovku o šesť bodov, ale už len korigovali prehru na konečných 64:75.

„Snažili sme sa počas celého zápasu držať našej taktiky. Prvý polčas bol nervózny. Nikto nehral rýchlo, po zmene strán sme začali hrať s energiou a premieňali sme voľné strely. K tomu sme si postrážili ich hráčky,“ hodnotila Terézia Páleníková, ktorá dala 17 bodov a pridala tri zisky.

„Museli sme toho po prvom zápase veľa zmeniť. Chceme na toto nadviazať aj v treťom dueli v Ružomberku. V druhom stretnutí sme ukázali, na čo reálne máme,“ doplnila reprezentantka.

Suja: Po zmene strán boli súperky jasne lepšie

Svoj pohľad pridal aj tréner Čajok Tomáš Kačmarik. „Mali sme jednoznačne lepší prejav ako v úvodnom dueli. V Ružomberku sme vyhrávali o dvanásť bodov a potom sme robili množstvo chýb a chýbala nám energia. V druhom dueli sme to zlepšili a vystupňovali sme výkon.Bránili sme agresívne a šla nám hore úspešnosť streľby. Ono to je všetko o psychike. Keď driete, tak sa vám aj darí,“ vravel Kačmarik. Kouč tímu z kúpeľného mesta pokračoval aj v tom, čo musí jeho tím zlepšiť smerom k tretiemu duelu série. „Naša chyba bola v obrannom doskakovaní, nemôžeme dovoliť súperkám 16 doskokov pod naším košom, vďaka čomu sa držali v hre. Je dôležité, že sme vyrovnali, trošku viac pod tlakom bude Ružomberok.“

Tréner hostiek Juraj Suja bol veľmi spokojný v úvodnom stretnutí s obranou svojich zvereniek. V druhom to bolo horšie. „V prvom polčase sme boli lepším tímom, ale robili sme banálne straty, čím sme udržali súperky v hre. Po zmene strán boli Čajky jednoznačne lepšie a už si kontrolovali zápas. Najväčší náš problém bol v defenzíve. Potvrdilo sa, že sme mladý tím a dvakrát po sebe nedokážeme podať tak disciplinovaný výkon v útoku a uhrať to na desiatich stratených loptách, teraz sme ich mali devätnásť. Nemôžeme dostať v štvrtine 25 bodov a urobiť len dva fauly. S takýmito parametrami sa nedá vyhrať a ani by sme si to nezaslúžili,“ uviedol reprezentačný tréner, ktorý naznačil, čo chce robiť s tímom v treťom stretnutí.

Piešťanské Čajky (Foto: facebook/Piešťanské Čajky)

Tadič sa otriasla

„Posnažíme sa zregenerovať, doliečiť boľačky, aby nám mohli hráčky hrať na stopercent. Musíme sa vyvarovať stratených lôpt a nadviazať na doskok, ktorý sme mali dobrý.“

Veľmi dôležité bolo pre Piešťany, že im zabrali líderky. Zlepšila sa spomínaná Páleníková, ale výrazný obrat výkonnosti bol u rozohrávačky Matei Tadič. V úvodnom zápase dala len šesť bodov z trestných hodov, keď mala steľbu 0/9. Teraz nastrieľala 22 bodov, mala 4 doskoky, 4 asistencie, 4 získané lopty a bola ústrednou postavou domáceho tímu.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

SVT SVT 74:88
05.05.2021
SNV SNV
LEV LEV 81:87
15.05.2021
SNV SNV
SNV SNV 19.05.2021 LEV LEV
LEV LEV 22.05.2021 SNV SNV

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Patrioti Levice 22/14 61,11%
2 Spišskí Rytieri 22/14 61,11%
3 Iskra Svit 20/16 55,56%
4 Inter Bratislava 19/17 52,78%
5 BKM Lučenec 18/18 50,00%
6 BC Prievidza 14/22 38,89%
7 MBK Baník Handlová 11/25 30,56%