Želaný súper v 1. kole play-off? Je to jedno, všetky tímy sú kvalitné, vraví prievidzský snajper Sitton

Publikované: 01.04.2021 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Ladislav Szibilla

Grant Sitton (PD) (Foto: Ladislav Szibilla)

Basketbalisti Prievidze včera získali istotu postupu do play-off. Definitívne o tom rozhodla prehra poslednej Handlovej na Interi, ako aj triumf BC nad Svitom.

Prievidza s Iskrou patria medzi tímy s najlepšími útokmi a tak sa fanúšikovia tešili na ofenzívny basketbal. Nezostali sklamaní, keďže včera v Niké Aréne padlo až 222 bodov.

Domáci mali lepší začiatok, ale náskok stratili a napokon o výsledku muselo rozhodnúť až predĺženie. V ňom mala viac síl a presnejšiu mušku Prievidza, ktorá triumfovala 118:104.

"Prievidza začala zápas vynikajúco. Snažili sme sa, ale aj tak nám bodovo ušla. Do polčasu sme sa vrátili späť do zápasu. Na konci to s nami už opäť vyzeralo veľmi zle, ale neuveriteľnou trojkou sme zostali v zápase a išli sme do predĺženia. Tam ukázala Prievidza viac rozvahy, hrala pokojnejšie a my sme sa po dvoch-troch inkasovaných košoch rozsypali ako domček z kariet,“ citoval ligový web trénera Róberta Ištvánika, ktorého doplnil krídelník Stanislav Baldovský:

„Z našej strany prevláda smútok. Je to už niekoľký zápas, ktorý sme prehrali po predĺžení. Štvrtú štvrtinu sme začali dobre a prvých päť-šesť minút sme hrali náš basketbal. Potom sme s tým prestali. To, čo povedal tréner, sme nedodržali a aj preto sme prehrali zápas napriek tomu, že nám Prievidza dala šancu zvrátiť stretnutie v predĺžení. Prievidza nám ukázala, ako sa má hrať posledných päť minút zápasu.“

BC Prievidza (Foto: Ladislav Szibilla)

Tímové výhry sú top

Prievidza v závere základnej časti ukazuje slušnú formu, včera vyhrala štvrtý z posledných piatich zápasov. Triumf sa zrodil až po tuhom boji.

Vieme o sile a kvalitách Svitu. Hráči Iskry sú explozívni a majú dobrý prechod do protiútoku. Dobre sme sa pripravili na ich rýchlu hru a v predĺžení pretlačili zápas na svoju stranu,“ hovorí k zápasu Grant Sitton.

Americký krídelník bol opäť ofenzívnym lídrom BC. Nastrieľal 36 bodov, pridal aj 8 doskokov a 3 asistencie. V posledných troch dueloch má výborný priemer 26,7 bodu na zápas.

Samozrejme, že ma teší, keď môžem prispieť k výhre. Pozícia najlepšieho strelca však nič neznamená, ak to nestačí na triumf. Tímové výhry sú najdôležitejšie,“ pokračuje elitný trojkár.

Pozícia lídra

Prievidzi sa darí dosahovať kvalitné výsledky aj napriek tomu, že nehrá v plnej sile. Pre zranenia jej chýba dvojica Robertin, Pasovský, ktorá mala stabilné miesto v tímovej rotácii.

Obaja nám na palubovke chýbajú, ale som toho názoru, že tento tím má i tak silu a energiu predviesť úspešnú jazdu v play-off. Legend i Jakub nás podporujú z lavičky a fandia nám v civile,“ reaguje Sitton.

Dvadsaťsedemročný absolvent University of Victoria bol členom prievidzského tímu aj v sezóne 2017/18.

Tento rok mám v tíme viac mladších spoluhráčov. Dostávam viac líderských povinností, čo mi vyhovuje,“ vysvetľuje.

Prievidza s najväčšiu pravdepodobnosťou obsadí po základnej časti šieste miesto a o semifinále sa popasuje s tretím tímom tabuľky. Ak sa nestane nič nečakané, bude to jeden z trojice Inter, Svit, Lučenec.

Osobne mi je jedno, akého súpera dostaneme. Každý tím má kvalitu, vyrovnanosť súťaže ukázala už základná časť. Prvé kolo bude náročné bez ohľadu na to, proti komu budeme hrať,“ dodáva Sitton.