Autor: TASR

Antetokounmpo, Drummond (Foto: TASR/AP)

Basketbalisti Milwaukee zvíťazili v stretnutí NBA na palubovke obhajcov titulu Los Angeles Lakers 112:97. Janis Antetokounmpo nazbieral 25 bodov a 10 doskokov, Khris Middleton pridal 17 bodov a 8 asistencií a Bucks sa dočkali víťazstva po troch prehrách.

Domácim stále chýbajú LeBron James, ktorý vynechal šiesty zápas za sebou pre problémy s pravým členkom, aj Anthony Davis. Ten absentuje už dvadsať duelov pre zranenie pravého lýtka. V drese Lakers debutoval Andre Drummond, premiéru však nedohral. Za štrnásť minút si pripísal štyri body, na začiatku tretej štvrtiny ho vyradilo zranenie prsta na pravej nohe.

Úžasný výkon predviedol Luka Dončič, ktorý potiahol Dallas k výhre 113:108 v Bostone. Slovinský rozohrávač nastrieľal 36 bodov pri streľbe 11/15, pričom premenil sedem trojok z jedenástich pokusov, k tomu pridal 8 doskokov a 5 asistencií.

NBA – výsledky:

Detroit – Portland 101:124, Indiana – Miami 87:92, Boston – Dallas 108:113, Brooklyn – Houston 120:108, Memphis – Utah 107:111, Minnesota – New York 102:101, Oklahoma City – Toronto 113:103, San Antonio – Sacramento 120:106, Los Angeles Lakers – Milwaukee 97:112, Phoenix – Chicago 121:116

TASR Autorské práva TASR a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR a uvedených agentúr je výslovne zakázané.