Brodziansky a spol. potrápili favorita Eurocupu, v Bologni však napokon prehrali

Publikované: 24.03.2021 Autor: Peter Jačiansky/redaktor denníka Šport Foto: virtus.it

Vladimír Brodziansky (Foto: virtus.it)

Sedemnásť zápasov, sedemnásť víťazstiev. Taliansky tím Virtus Bologna zostáva aj po prvom zápase play-off Eurocupu nezdolaný. Zverenci kouča Aleksandara Djordjeviča vyhrali v utorok nad Joventut Badalona 80:75 a v sérii hranej na dva víťazné zápasy vedú 1:0.

V drese hostí nastúpil v základnej zostave slovenský basketbalista Vladimír Brodziansky, avšak už po troch minútach hry ho tréner vystriedal, keďže pilier nášho národného tímu si spravil dve osobné chyby. Celkovo odohral Brodziansky 15 minút a 40 sekúnd a za tento čas sa mu podarilo nastrieľať 5 bodov a doskočiť 2 lopty.

Brodzianskemu sa vstup do stretnutia nevydaril, no jeho tím začal veľmi dobre. Hostia výborne bránili a v úvodnej päťminútovke dovolili favoritovi celej súťaže zaznamenať len 3 body, pričom všetky tri prišli z čiary trestného hodu. Badalona bola v prvom polčase lepšia ako Virtus Bologna a zaslúžene vyhrala 44:41.

V závere prvého polčasu viedla Badalona dokonca už o osem bodov. Po zmene strán sa však taliansky klub vrátil do hry a postupne otočil stretnutie. Domácim náramne pomohli trestné hody, ktorých bolo spolu až 39. Basketbalistom Bologne sa podarilo premeniť 31 pokusov. Na druhej strane Badalona mala šestky 12/14.

Najčastejšie stál na čiare Marco Belinelli, ktorý premenil 13 zo 14 pokusov. Aj vďaka nim napokon nazbieral v stretnutí 24 bodov. To je výborné číslo, najmä ak vezmeme do úvahy, že na palubovke strávil 20 minút a 59 sekúnd. Skúsený basketbalista nazbieral v zápase Index rating 27, najvyšší spomedzi všetkých hráčov.

„V posledných piatich minútach stretnutia sme uspeli vďaka výbornej obrane. Myslím si však, že sme bránili solídne počas celého zápasu. Hrali sme proti dobrému mužstvu. Vedeli sme, že prvý duel bude náročný, teraz sa koncentrujeme už na ten ďalší. Stále sme nič nedokázali, je to len jeden zápas,“ skonštatoval Belinelli.

„Veľmi sa mi páčilo to, ako sa Vince Hunter zhostil úlohy power forwarda. Priniesol na palubovku energiu, ktorú sme potrebovali. Zápas sme mohli zatvoriť už aj skôr, ale myslím si, že chlapci sa k tomu postavili seriózne. Odohrali sme ťažký zápas a som veľmi rád, že sa nám podarilo zvíťaziť,“ uviedol tréner domácich Aleksandar Djordjevič.

Druhý zápas série je na programe v piatok o 19.00 h. Badalona sa predstaví tentokrát na domácej pôde a bude bojovať o to, aby to nebol jej posledný súboj v Eurocupe. Ak totiž Virtus Bologna zvíťazí, postúpi do semifinále. V prípade triumfu Badalony by sa séria vrátila späť do Talianska, kde by sa rozhodujúci zápas konal 31. marca.

SNV SNV 113:87