Publikované: 20.03.2021 Autor: basket.sk, TASR Foto: TASR

SBL: Inter - SNV (Foto: TASR)

Víťazmi IMPULS-LEASING Slovenského pohára sa stali basketbalisti Spišských Rytierov. V sobotnom finálovom zápase zdolali organizátora turnaja a domáci tím Inter Bratislava 95:66.

Pre „Novovešťanov“ je to len druhý zisk tejto trofeje v klubovej histórii. Naposledy sa im podaril podobný počin pred 15 rokmi, v roku 2006 tiež zdolali bratislavský tím.

IMPULS-LEASING Final Four Slovenský pohár – finále

Inter Bratislava – Spišskí Rytieri 66:95
Inter: Fusek 20, Lopez 19, Beručka 9, Körner 7, Musil 0 (M. Malovec 6, T. Malovec a Shelton po 2, Koller 1, Borodovčák, Boros, Randuška 0)
Rytieri: Spencer 27, Baťka a Ihring po 14, Stevanovič 8, Antoni 5 (Nikolič 15, Mrviš 10, Hasaj 2, Krajňák a Židzik 0)
TH: 17/13 – 18/12, fauly: 23 – 16, trojky: 5 – 11, rozhodovali: Fuska, Ženiš, Doušek, štvrtiny: 10:27, 18:29, 25:22, 13:17, bez divákov.

Spišskí Rytieri odštartovali finálový duel vo veľkom štýle, trojkovú kanonádu režíroval hlavne Spencer, ktorý sa v úvode postaral o 9 z 12 bodov svojho tímu. Domáci Inter nevedel zastaviť ofenzívnu produkciu súpera, v 4. minúte už prehrával 4:14.

Na malý moment sa „žlto-čierni“ vďaka Fusekovi dostali do hry a do sťahovania manka, ale rýchlo sa scenár zápasu vrátil do rúk Spišiakov. Tí pokračovali vo svojej hre a už po prvej 10-minútovke vyhrávali 27:10. V druhej časti pokračoval rovnaký scenár, „Novovešťania“ kontrolovali dianie na palubovke a zodpovednou hrou eliminovali všetky silné zbrane Interu.

Kolektívna hra im priniesla stále sa zvyšujúce vedenie, Spencer trojkou s klaksónom upravil na 56:28 po prvom polčase z pohľadu Rytierov.

SNV (SP 2021) (Foto: basket.sk)

Tretiu časť začal lepšie domáci tím, rýchlou hrou sa pokúšal zvrátiť negatívne sa vyvíjajúci finálový duel. Ťahúňom bol v tejto fáze Lopez, ale dlhé momenty nedokázal Inter výraznejšie ubrať z manka.

Spišská Nová Ves totiž neuberala zo svojho tempa a aj naďalej mala dianie v zápase jasne vo svojich rukách. Pred záverečnou 10-minútovkou vyhrávala pohodlným, 25-bodovým náskokom – 78:53.

V štvrtej štvrtine už prirodzene tempo mierne opadlo, k výraznejšej dramatizácii zápasu však neprišlo. Spišiaci si bezpečne strážili cestu za prvou trofejou v sezóne a po 15 rokoch sa opäť stali víťazom Slovenského pohára.