Krajčovič pretlačil Ihringa, v divokom závere boli šťastnejšie Levice

Publikované: 10.02.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Šimon Krajčovič, Mário Ihring (Foto: Lukáš Droppan/facebook Levickí Patrioti)

Basketbalisti Levíc vôbec nevyzerali dobre v prvom zápase po karanténe na palubovke Interu Bratislava. Preto sa čakalo, čo predvedú doma v súboji dvoch favoritov na titul, keď privítali Spišskú Novú Ves.

V prvej štvrtine bol súboj vyrovnaný, ale potom prepli Patrioti na vyšší level. Do útoku zavelil najmä Šimon Krajčovič trojkou a dvojkou. Práve jeho mikrosúboj s rivalom z reprezentácie Máriom Ihringom bol jedným z najzaujímavejších momentov duelu.

Navrch mal domáci hráč, ktorý umne dirigoval hru Levičanov a prevyšoval tvorcu hry Rytierov, ktorému sa až tak nedarilo. Okrem slušnej ruky, rozdával prihrávky spoluhráčom a stíhal aj brániť. Na konci tretej desaťminútovky si však spravil štvrtý faul.

Ihring sa snažil využiť Krajčoviča na lavičke hneď od úvodu poslednej štvrtiny, keď pripravil dve trojky po sebe pre Michala Baťku. Rytierom však chýbal vyšší bodový prídel ich rozohrávača. Pri návrate Krajčoviča na palubovky sme mali možnosť sledovať súboj oboch aj v obrane. Po ďalších dvoch Ihringových asistenciách sa priblížili hostia pár minút pred koncom na tri body po trojkách Antoniho a Mrviša.

Dve minúty pre sirénou mohli Spišiaci aj vyrovnať, ale prišiel zbytočný faul Nikoliča na McCalluma, ktorý dostal prihrávku od Krajčoviča. Následne Američan premenil všetky tri trestné hody (boli to jeho jediné body v stretnutí). Levice pritlačili v tých chvíľach v obrane a ich rozohrávač našiel vyše minútu pred koncom Abrháma, ktorý trojkou zvýšil na deväť bodov. Zdalo sa, že je rozhodnuté, ale ani z ďaleka nebolo.

Miesto toho, aby sa Levičania upokojili, prišli tri nepochopiteľne zlyhania v rozohrávke, po ktorých Rytieri znížili na tri body. K strate donútil domácich aktívnych obranou aj Ihring. 35 sekúnd pred koncom bol zrazu stav 88:85. Zverenci trénera Tea Hojča Patriotov ubránili aj ďalší útok domácich a mali šancu poslať duel do predĺženia. Pri poslednej akcii Ihring trochu zasebčil, Patrioti ho zdvojili a jeho strelu zblokovali.

Hojčov tím zapol v poslednej minúte výborne, ale zrazili ho výpadky v predchádzajúcich častiach zápasu, keď ho mohol zlomiť na svoju stranu. Zbytočné boli aj technické chyby Spencera s Nikoličom. Problémom novoveského tímu boli doskoky, keď ich Levičania prevýšili jasne 41:29.

Patrioti dokázali zastaviť sériu prehier aj napriek enormným 21 stratám, pričom mali len 4 zisky. Pri takýchto nepomeroch málokedy tím vyhráva, dupľom keď ide o súboj dvoch vyrovnaných družstiev. Levičania nakoniec uspeli, zdolali Spišiakov štvrtýkrát za sebou a vrátili sa na čelo tabuľky.

Mikrosúboj medzi reprezentačnými rozohrávačmi vyznel lepšie pre staršieho z dvojice. Šimon Krajčovič pridal k 15 bodom, 10 asistencií, 4 doskoky, 2 zisky, ale mal aj päť strát. Ihring dal 11 bodov, mal 7 asistencií, 2 doskoky, 2 zisky a štyri stratené lopty.