Dal len tri body, aj tak bol hrdinom kľúčovej akcie Handlovej

Publikované: 23.01.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Goran Bulatovič, Danilo Rakočevič (Foto: TASR)

Máloktorý tím je závislý na výkonoch svojho lídra tak ako Handlová. Banícky klub je posledný, ale jeho ťahúň Goran Bulatovič patrí k najlepším v SBL.

Potvrdil to aj dnes, keď potiahol svoj tím k prvej výhra na palubovkách súperov v sezóne. Handlová uspela v Lučenci po výhre 94:91. Nevysoký rozohrávač dal síce len tri body, ale dal kľúčový kôš zápasu, keď na konci premenil dvojbodový pokus cez obrovitého Anikienka. Jeho tím tak odskočil domácim a udržal si cennú výhru. Bulatovič síce strieľal v dueli málo, ale pripísal si skvelých jedenásť asistencií a šesť doskokov.

„Veľa som v dueli nestrieľal, ale v závere som to zobral. Mám rád takéto situácie. Podobné strely niekedy padnú, inokedy nie. Mal som dnes šťastie,“ usmieval sa čoskoro tridsaťtriročný rozohrávač, ktorý vysvetlil, prečo sa v Lučenci nenútil do streľby. „Cítil som, že treba pomôcť viac spoluhráčom. Snažil som sa im, čo najviac prihrať a rozohrať ich,“ pokračoval.

Pri výhrach o 9 bodov viac

Jeho voľba sa ukázala ako správna. „Na konci bol každý, kto prišiel na palubovku v správnej teplote,“ hovoril Černohorec spokojne.

Handlovej sa podarilo až na jedenásty pokus uspieť vonku. „Mali sme niekoľko zápasov u súperov, keď sme to v dôležitých chvíľach nevedeli zlomiť na našu stranu a prehrali sme. Dnes sme boli konečne sústrední celých štyridsaťminút a vyhrali sme,“ vysvetľoval Bulatovič, ktorý nemá problém s tlakom. „Ako rozohrávač musím brať na seba veľa zodpovednosti. Som rád, že som v takejto situácii, lebo o tomto je basketbal. Snažím sa hrať tak, aby sme vyhrali, čo najviac zápasov. Treba si však uvedomiť, že vždy to bude na konci o tíme, nie o mne,“ zdôraznil.

Banícky klub vyhral siedmy zápas v sezóne, na Prievidzu stráca jednu výhru, ale odveký rival má o tri zápasy menej. Paradoxom je, že výhry Handlovej prichádzajú zväčša po prestrelkách a najmä ofenzívnych výkonoch z jej strany. Pri spomínaných siedmich triumfoch dávali zverenci trénera Rakočeviča priemerne 86 bodov, pri prehrách to bolo len 77 bodov.

Od silných mu nikto nevolal

V poslednom čase sa Handlovej rozohral aj druhý rozohrávač Dalibor Hlivák. Aj v Lučenci pomohol k úspešnému výsledku, keď mal 12 bodov, 4 doskoky a 3 asistencie. „Dalibor podáva dobré výkony. Som tomu veľmi rád. Maká každý deň a zlepšuje sa. Vracia sa mu to na ihrisku. Ukázal, že s ním môžeme počítať,“ pochválil mladšieho spoluhráča.

Pri Bulatovičových výkonoch sa pýta, či ho nechcel získať niekto zo silnejších ligových tímov. „Nikto mi nevolal. V Handlovej som zatiaľ spokojný. Mám zmluvu do konca sezóny a chcem ju dodržať,“ hovoril.

Skúsený tvorca hry sa teší, že sa do SBL vrátil jeho niekdajší spoluhráč z Interu Bratislava Mário Ihring. „Je to veľmi dobre pre súťaž, že prišiel späť podobne kvalitný hráč. Určite posunie Spišskú Novú Ves o niečo vyššie. Rytieri sú pre mňa od začiatku sezóny jedným z favoritov na titul. S Máriom budú ešte lepší,“ dodal Goran Bulatovič.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.