VIDEO: Bálintová podala hviezdny výkon v euroligovej dráme, na výhru to tesne nestačilo

Publikované: 20.01.2021 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Barbora Bálintová (Foto: FIBA BASKETBALL)

O vzostupe Barbory Bálintovej v európskom povedomí sme písali viackrát. Kapitánka reprezentácie sa zaradila medzi najlepšie rozohrávačky v Európe. V Gdyni je jasnou hviezdou poľského majstra. Klub momentálne hrá druhú euroligovú „bublinu“ v Prahe.

Gdyna ukázala bojovne výkony už v na prvom turnaji v Istanbule. Paradoxom bolo, že viacero tímov z neho odchádzalo s pozitívnymi hráčkami v kádri. Covidom si prešla aj Bálintová, ktorá je už našťastie v poriadku a v českom hlavnom meste začala výborne.

Poľský klub bojuje v tohtoročnej edícii najlepšej súťaže na kontinente o premiérové víťazstvo. Ani na štvrtýkrát sa mu to nepodarilo. S francúzskym Asvelom odohrali hráčky Gdyne vyrovnanú partiu do posledných sekúnd, ale nakoniec prehrali tesne 76:79.

Slovenská rozohrávačka bola líderkou zostavy. Za necelých 30 minút nastrieľala 21 bodov, pridala 3 doskoky, 3 asistencie, 2 zisky a blok. V tohtoročnej Eurolige má priemer 12,8 bodov, 6,3 asistencií a 3,3 doskokov na zápas. V priemere asistencií patrí do top5 hráčok súťaže a medzi rozohrávačkami je siedmou najlepšou strelkyňou.

Dobrý zápas odohrala aj druhá slovenská reprezentantka v drese Gdyni Angelika Slamová. Tá dostala príležitosť na devätnásť minút, za ktoré si pripísala 9 bodov, keď premenila oba svoje trojbodové pokusy a pripísala si aj dva doskoky a dve asistencie.

Angelika Slamová (Foto: FIBA BASKETBALL)

„Odohrali sme dobrý duel. Na konci rozhodla naša menšia rotácia. Ešte stále nie sme vo forme po covide. Napriek tomu som hrdá na tím, ako sme bojovali. Verím, že nadviažeme v ďalších dvoch dueloch na včerajší výkon,“ povedala nám Bálintová, ktorá hodnotila svoj výkon skromne. „Teraz to išlo strelecky mne, verím, že v ďalších stretnutiach sa bude dariť spoluhráčkam. Snažím sa pomôcť tímu najviac ako viem, niekedy bodmi, inokedy asistenciami,“ hovoril sympatická Košičanka.

Tá si pochvaľuje podmienky v pražskej „bubline“ „Všetko tu je na vysokej úrovni. Máme k dispozícii, čo potrebujeme,“ dodal. Jej tím vyzve vo štvrtok veľkého favorita Euroligy Fenerbahce. Ten deklasoval v utorok domáci tím Natálie Hejkovej pomerom 99:70.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.