Publikované: 03.12.2020 Autor: Basket.sk

Barbora Bálintová (Foto: FIBA BASKETBALL)

O tom, že v Barbore Bálintovej máme už európsku hviezdu, sme písali viackrát. Reprezentačná kapitánka sa pripomenula v druhom zápase euroligovej bubliny v Istanbule.

Jej poľský tím z Gdyne bojoval proti favorizovanému domácemu Fenerbahce, dokonca vyhral polčas, ale nakoniec prehral 70:80. Slovenka odohrala 37 minút a patrila medzi najlepšie hráčky na palubovke. Nastrieľala 14 bodov, pridala fantastických trinásť asistencií a tri doskoky. Druhá naša reprezentantka v drese poľského tímu Angelika Slamová nastrieľala za takmer osemnásť minút päť bodov a mala štyri doskoky.

Gdyňa napravila dojem po prvom stretnutí, ktoré jej vôbec nevyšlo. Prehrala ho s francúzskym Lyonom vysoko 59:87. Bálintová mala 8 bodov, 4 asistencie a 3 doskoky, Slamová pridala 4 body, 2 doskoky a 2 asistencie.

Naopak úspešné boli dnes zverenky trénerky Natálie Hejkovej z USK Praha. Český klub zdolal práve francúzsky Lyon najtesnejšie 80:79. Napravil prehru 70:77 s Fenerbahce.

Istanbulská bublina pokračuje ešte piatkovými zápasmi, kde vyzve USK Gdyňu.