V NBA sa hovorí aj o prestupoch najväčších hviezd. Chystajú supertím v Brooklyne?

Publikované: 15.11.2020 Autor: Tomáš Prokop/redaktor denníka Šport, twitter: Lewysko

Brooklyn - Houston (Foto: clutchpoints)

V NBA sa blíži superrýchle mimosezónne obdobie, ktoré začne od 18. novembra draftom a otvorí sa trh s voľnými hráčmi. Na tom nebudú také obrovské mená ako vlani, (s výnimkou Anthony Davisa, tam však nikto nepochybuje, že predĺži s Lakers), ale určite sa udeje zopár zaujímavých prestupov. K tomu zrejme prebehne viacero výmien. Sezóna začína pred Vianocami.

Spomína sa presun DeMara DeRozana do majstrovských Lakers. Kalifornský klub by mohol poslať do San Antonia za niekdajšieho lídra Toronta Kyla Kuzmu s Dannym Greenom. Takisto uvidíme, ako zareagujú LA Clippers na obrovské sklamanie, keď prehrali sériu druhého kola play-off s Denverom, pričom viedli 3:1 na zápasy. Už im odišiel tréner Doc Rivers a nahlas sa špekuluje aj o hráčskych zmenách, keď istotu v tíme má asi len Kawhi Leonard.

Špekulácie znásobil koniec sezóny, keď sa snažil k tímu prehovoriť Paul George a viacero hráčov jeho slová nerešpektovalo, kvôli slabším výkonom hviezdy v play-off. Clippers sú v zložitej situácii, keďže najmä kvôli prestupu Georga prakticky stratili všetky relevantné výbery v drafte.

Chris Paul, Jrue Holiday, Russell Westbrook?

Mená, pri ktorých sa často spomína zmena dresu, sú Chris Paul a Jrue Holiday. Pri Paulovi je problémom jeho obrovský kontrakt. Rozohrávač síce ukázal, že aj v 35 rokoch má stále, čo ponúknuť, keď potiahol Oklahomu do play-off, ale problémom je jeho obrovská zmluva. CP3 zarobí v nasledujúcich dvoch ročníkoch 41, respektíve 44 miliónov dolárov.

Pri Holidayovi sa ukáže, či ho chce New Orleans vymeniť, alebo s ním počíta ako so základom okolo Ziona Williamsona. Záujemcov o služby výborného obrancu a solídneho strelca bude určite viac.

Najviac v posledných dňoch vzbudila pozornosť situácia okolo Houstonu. Už sme písali v nedávnom článku o nespokojnosti Russella Westbrooka.

Reportér z The Athletic Shams Charania oznámil, že rozohrávač nie je spokojný so svojou rolou v Houstone a chce zmenu. Je otázne, či sa nájde tím, ktorý si bude chcieť zobrať do platového stropu jeho obrovskú zmluvu. Westbrook má ešte v kontrakte tri roky na 120 miliónov dolárov.

Veci sa môžu zvrtnúť aj okolo jednej z najväčších hviezd súčasnej NBA a najlepšieho strelca uplynulého ročníka Jamesa Hardena. Bradatý rozohrávač síce povedal, že je odhodlaný pokračovať v texaskom klube, ale postupne vyplývajú von informácie, kam by sa mohol presunúť.

Spojenie superhviezd v Brooklyne?

Zámorskí novinári napísali, že na „wish liste“ Hardena sú Miami, Philadelphia a Brooklyn. Nets sú obrovskou neznámou nového ročníka. V uplynulej sezóne hrali dobrý basketbal aj bez najväčších hviezd. Tímu chýbal celú sezónu zranený Kevin Durant a k nemu sa postupne pridal Kyrie Irving, ktorý odohral len dvadsať zápasov.

Ak sa vrátia obaja vo forme, newyorský klub sa automaticky zaradí medzi najväčších favoritov na titul. Keby k nim pribudol Harden, bola by to obrovská vec. Síce by nový tréner Steve Nash musel vyriešiť ako spraviť majstrovský stroj z trojice hráčov, ktorí potrebujú loptu, ale to by boli príjemnejšie starosti.

Podľa redaktora Sports Illustrated Farboda Esnaashariho už začal Brooklyn jednania s Rockets, za akých okolností by boli ochotní vymeniť svoju najväčšiu hviezdu. Nets majú šikovného krídelníka Carisa LaVerta, skúseného rozohrávača Spencera Dinwiddieho, krídelníka Taureana Princa či pivota Jarretta Allena.

Ak by sa Nets podaril „blockbuster“ trejd, Harden by sa znova stretol nielen so svojím dlhoročným trénerom Mikom D'Antonim, ktorý prijal rolu Nashovho asistenta, ale aj s Durantom, s ktorým začínali spolu v Oklahome, pokiaľ rozohrávača nevymenili do Rockets.

 
basket.sk Autorské práva basket.sk a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu basket.sk a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

LUC LUC 18.11.2020 HAN HAN
LEV LEV 18.11.2020 SVT SVT
INT INT 18.11.2020 PDA PDA
INT INT 21.11.2020 SNV SNV
LEV LEV 21.11.2020 PDA PDA
LUC LUC 21.11.2020 SVT SVT
LEV LEV 02.12.2020 SNV SNV
LUC LUC 02.12.2020 INT INT
HAN HAN 02.12.2020 SVT SVT
SNV SNV 05.12.2020 SVT SVT
PDA PDA 05.12.2020 HAN HAN
LEV LEV 05.12.2020 LUC LUC

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 9/2 81,82%
2 Patrioti Levice 7/4 63,64%
3 BKM Lučenec 7/4 63,64%
4 Iskra Svit 4/5 44,44%
5 BC Prievidza 3/6 33,33%
6 Inter Bratislava 3/7 30,00%
7 MBK Baník Handlová 2/7 22,22%