Hviezda trojkového basketbalu patrí medzi lídrov Prievidze: Môžeme hrať vyrovnane s každým

Publikované: 09.11.2020 Autor: pdbasket.com

Dragan Bjeletič (Foto: pdbasket.com)

V predsezónnych rozhovoroch vyjadril tréner BC Prievidza Maroš Helmecy očakávanie, že Dragan Bjeletič bude patriť k lídrom tímu.

Ten svoju úlohu zatiaľ plní dôstojne a patrí k najlepším hráčom.

REPREZENTANT V 3X3

Pred sezónou mal viacero ponúk no vybral si práve tú z Prievidze. „Hlavným dôvodom prečo som sa rozhodol ísť do Prievidze je, že som počul, že ide o jeden z najlepších klubov na Slovensku,“ komentoval svoje dôvody podkošový hráč.

Prípravu na sezónu pravidelne trávi na otvorených ihriskách pri basketbale tri na tri, ako množstvo iných hráčov. V čom je Dragan iný je ale úroveň, na ktorej sa tomuto typu basketbalu venuje. Jeho tím je totiž najlepší v Čiernej Hore.

Áno, patrím medzi štyroch najlepších hráčov v trojkovom basketbale v Čiernej Hore. Môj tím vyhral národné majstrovstvá a boli sme aj na mnohých veľkých turnajoch naprieč Európou, v ktorých sme dosiahli výborné výsledky,“ pochválil sa Bjeletič.

Trojkový basketbal ho zaujal najmä svojím charakterom: „Tento šport ma oslovil tým, že je tvrdší, s viac kontaktom ako v klasickom basketbale päť na päť. Tiež ho vnímam ako vyplnenie leta, ktoré ma lepšie pripravuje na sezónu.“

VYROVNANÉ ZÁPASY

Pred sezónou takmer všetci experti považovali tím Prievidze za príliš mladý, neskúsený a s nedostatočnou kvalitou. K toľkokrát opakovanej téme sa vyjadril aj Bjeletič:

„Každý môže mať vlastný názor. Pre mňa žiadni favoriti neexistujú. Si najlepší vtedy, keď to ukážeš na ihrisku.“ S bilanciou tri výhry a šesť prehier patrí Prievidzi priebežné piate miesto v tabuľke Slovenskej basketbalovej ligy. Navyše aj neúspešné zápasy boli pomerne vyrovnané, čo konštatuje aj čiernohorský pivot:

Môžeme hrať vyrovnane s každým v súťaži. Hlavným dôvodom je to, že hráme ako jeden, do zápasu dávame srdce a bojujeme o každú loptu. Keď to spojíme s dostatočnou energiou, výsledok sa dostaví. Rovnako sa zápas od zápasu učíme z vlastných chýb. Krok po kroku napredujeme.“

Fakt, že tím je mladý s mnohými odchovancami považuje skôr za príležitosť, než problém: „V tíme je množstvo talentovaných hráčov. Dúfam, že v budúcnosti z nich vyrastú kvalitní hráči.“ S ich prístupom je zatiaľ spokojný:

„K tréningom pristupujú s maximálnou snahou a mnohí z nich si už za to vyslúžili aj minúty v zápase. Myslím si, že svoju kvalitu na ihrisku potvrdili.“

Napriek tomu, že má len 28 rokov, spoločne s kapitánom Mihom Vašlom patria k najstarším hráčom v tíme. „Áno, som jedným zo skúsenejších hráčov a preto mám v tíme aj väčšiu zodpovednosť. Ako všetci sa ale snažím byť počas každého tréningu a zápasu sústredený na to, čo od nás tréner požaduje a samozrejme to aj vykonať na maximum,“ opisuje svoje úlohy v tíme Bjeletič. Povinnosti má aj vo vzťahu k spoluhráčom:

Mladým hráčom sa snažím prízvukovať, aby mali dostatok sebavedomia a aby odpracovali každý tréning naplno a sústredene. Táto práca sa následne ukáže aj v zápasoch.“ S priemerom 13,3 bodu na zápas patrí k najlepším strelcom tímu. V doskokoch je dokonca s 9,6 na jedno stretnutie lídrom BC Prievidza. Napriek tomu so sebou spokojný nie je: „So svojimi výkonmi spokojný nie som, no najdôležitejšia je hra tímu. Verím, že moje osobné výkony sa budú postupne zlepšovať.“

BC Prievidza (Foto: Ladislav Szibilla)

ODPLATA NA DOMÁCEJ PALUBOVKE

Náš najbližší súper Iskra Svit sa nachádza s bilanciou štyri výhry a päť prehier v tabuľke na štvrtom mieste. Prípadným víťazstvom by sme vyrovnali bilanciu a dostali sa na jeho úroveň. V prvom vzájomnom zápase na ihrisku súpera sme ešte na začiatku poslednej štvrtiny prehrávali len o päť bodov. Po nezvládnutej koncovke nás napokon Svit zdolal 91:72. Bjeletič ale v domácom prostredí podobný scenár nepripúšťa:

Svit má dobrý tím, čo dokazuje aj jeho postavenie v tabuľke. Majú kvalitné individuality a niekoľko skúsených hráčov. Hráme však na domácej palubovke, čo verím, že využijeme a nášmu súperovi oplatíme prehru z prvého vzájomného stretnutia.“ Napriek tomu, že má Prievidza odohraných len deväť stretnutí, problém nezvládnutej koncovky bol nie len vo Svite, ale aj v takmer každom prehratom zápase. „Predovšetkým musíme hrať celých štyridsať minút, čo nám každý zápas opakuje aj náš tréner.

Bohužiaľ posledné dva zápasy sme prehrali až v poslednej minúte. Verím, že to bola pre nás veľká škola, z ktorej sme sa naučili, že minúta v basketbale je veľmi veľa času a že v nasledujúcich zápasoch rovnaké chyby opakovať nebudeme,“ upozorňuje Bjeletič.

Rovnako ako všetky stretnutia od tretieho kola aj zápas so Svitom sa bude hrať pred prázdnymi tribúnami. „Veľmi ma mrzí, že naši priaznivci nemôžu vidieť zápasy naživo. Podľa môjho názoru má Prievidza najlepších fanúšikov na Slovensku. Keby sú v hľadisku, mohli by byť naším šiestym hráčom. Snáď už čoskoro budeme môcť oslavovať víťazstva v hale spoločne,“ zakončil Bjeletič.

Stretnutie BC Prievidza – Iskra Svit začína v Niké aréne Prievidza v stredu 11.11. o 18:00 a jeho živý prenos bude možné sledovať prostredníctvom huste.tv.

 
BC Prievidza Autorské práva pdbasket.com a uvedených agentúr. Všetky práva vyhradené.
Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto obrazovky bez predchádzajúceho písomného súhlasu pdbasket.com a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
 
 

ScoreBoard ...

LUC LUC 18.11.2020 HAN HAN
LEV LEV 18.11.2020 SVT SVT
INT INT 18.11.2020 PDA PDA
INT INT 21.11.2020 SNV SNV
LEV LEV 21.11.2020 PDA PDA
LUC LUC 21.11.2020 SVT SVT
LEV LEV 02.12.2020 SNV SNV
LUC LUC 02.12.2020 INT INT
HAN HAN 02.12.2020 SVT SVT
SNV SNV 05.12.2020 SVT SVT
PDA PDA 05.12.2020 HAN HAN
LEV LEV 05.12.2020 LUC LUC

Základná časť ...

# Tím V/P %
1 Spišskí Rytieri 9/2 81,82%
2 Patrioti Levice 7/4 63,64%
3 BKM Lučenec 7/4 63,64%
4 Iskra Svit 4/5 44,44%
5 BC Prievidza 3/6 33,33%
6 Inter Bratislava 3/7 30,00%
7 MBK Baník Handlová 2/7 22,22%