Inter nastrieľal Svitu stovku, vyhrali aj Spišskí Rytieri a Levice

Publikované: 17.10.2020 Autor: basket.sk Foto: Lukáš Droppan/facebook Patrioti Levice

Daqauise Andrews, Lautaro Lopez (Foto: TASR)

SBL mala na programe šieste kolo. Z výhier sa tešili domáce tímy. Spišská Nová Ves zdolala Prievidzu, Inter Bratislava Svit a Levickí Patrioti Handlovú.

Levice zdolali Handlovú, keď v prvom polčase ukázali ofenzívnu stránku a po zmene strán pritlačili v obrane. Baníci síce bojovali, ale napokon zvíťazil domáci tímu celkom bez problémov pomerom 93:79. Patrioti si tak po dvoch tesných prehrách pripísali tretie víťazstvo v sezóne. Pre Handlovú to je štvrtá prehra z piatich duelov v ročníku. Streleckým lídrom domácich bol s 27 bodmi Henri Wade-Chatman, ale skvelý zápas odohral Šimon Krajčovič, ktorý pridal k 17 bodom, 10 doskokov a 7 asistencií, pričom mal aj tri zisky. Na strane hostí mal 20 bodov a 9 asistencií Goran Bulatovič.

Druhú výhru v sezóne slávi Inter Bratislava. Ten v ofenzívnej prestrelke predčil súpera zo Svitu po výsledku 102:89. Domáci tím mal šesť dvojciferných strelcov. Richard Körner dal 20 bodov, pridal 8 doskokov, Lautaro Lopez mal 20 bodov, 9 doskokov a 8 asistencií. Veľkým prísľubom však boli najmä výkony mladíkov Tomáša Borodovčáka, ktorý dal 12 bodov, pridal 2 doskoky a 2 asistencie a Timoteja Malovca, ktorý mal skvelú streľbu za tri 5/4 a pridal ešte 4 doskoky s 2 asistenciami. Iskre nestačilo ani 30 bodov a 11 doskokov De'seana Parsonsa.

Program uzavrel duel Spišských Rytierov s Prievidzou. Hostia sa držali na Spiši prvý polčas, ktorý prehrali o päť bodov, ale po zmene strán si domáci vytvorili jasný náskok vyhrali jasne 97:71. Strelecky ich viedli Milan Nikolič s 24 bodmi a Delano Spencer s 20 bodmi, 5 doskokmi a 5 asistenciami. V prievidzskom drese bol najlepším strelcom Miha Vašl so 17 bodmi.

SBL – 6. KOLO

Patrioti Levice – MBK Baník Handlová 93:79 (53:46) Najviac bodov: Wade-Chatman 27, Krajčovič 17, Abrhám 15 – Bulatovič 20, Jašš 16, Vicentič 14 ŠTATISTIKY

HLASY (zdroj: patriotilevice.sk)

Michal Madzin, tréner Levíc: „Pre nás veľmi dôležitý zápas, výsledkovo sme potrebovali zvládnuť a nakopnúť sa víťazstvom. Som rád, že toto sme zvládli. Bol to trochu špecifický duel, ale vždy sa potrebujeme prispôsobiť tomu, aby sme hrali čo najlepšie. Teší ma, že sme sa presadili aj z vonku, v niektorých zápasoch nám to chýbalo. Verím, že o to ľahšie sa nám bude hrať v ďalších zápasoch.“

Danilo Rakočevič, tréner Handlovej: „Myslím si, že sme odohrali celkom dobrý zápas. Bol zaujímavý, neprehrali sme tak ľahko, ako možno ukazuje konečné skóre na tabuli. Do posledných minút v zápase sme boli v hre o vyrovnaný výsledok. Rozhodla väčšia kvalita Levíc v rozhodujúcich chvíľach, kde my sme nejaké strely nedali a oni ich dali, a bolo po zápase. Možno sme v prvej štvrtine mali agresívnejšie vstúpiť do zápasu, ostatné veci sme viac-menej robili tak, ako sme mali.“

Inter Bratislava – Iskra Svit 101:89 (53:43)

Najviac bodov: López, Körner po 20, Beručka 18 – Parsons 30, Miladinovič 17, Green 15