Jankovič chváli lučeneckých Slovákov: Siládimu nič neodpustím, chcem, aby sa zlepšoval

Publikované: 08.10.2020 Autor: Michal Bakaj / redaktor denníka Pravda Foto: Lukáš Droppan/fb patrioti levice

SBL: Levice - Lučenec (Foto: Lukáš Droppan)

Včera šiestykrát za sebou platilo, že duel medzi Levicami a Lučencom sa skončil o menej ako päť bodov. Cennú výhru po ďalšej dráme napokon ukoristili hostia z Novohradu a udržali si tohtosezónnu neporaziteľnosť.

BKM vyhral polčas o dvanásť bodov a mal nakročené k úspechu. Patrioti však spresnili kombinácie v útoku, zabrali v obrane a manko súpera dokázali zmazať.

V dramatickom závere rozhodol hosťujúci Murray-Boyles, ktorý sa presadil po krkolomnej individuálnej akcii. Leviciam zostalo šesť sekúnd, ale skórovať sa im už nepodarilo.

Obrovskou energiou v druhom polčase sme sa vrátili, ale nemôžeme taký tím pustiť do takého vedenia. Je potom veľmi ťažké to zvrátiť. Bola obrovská vec, že sa nám to podarilo, ale žiaľ sa to opäť v závere preklopilo, podľa mňa šťastnou strelou na stranu Lučenca,“ citoval ligový web levického kouča Michala Madzina, ktorého doplnil pivot Viktor Juríček:

"V druhej polovici sme sa zomkli, ale myslím si, že v prvom polčase sme si to sami pokazili. Dovolili sme im vybudovať si náskok, vďaka nemu vyhrali.“

Peter Jankovič (Lučenec) (Foto: Lukáš Droppan)

Neskúsenosť mladého tímu

Peter Jankovič mal pochopiteľne z ďalšej výhry radosť, ale mrzeli ho viaceré situácie. BKM viedol v druhej štvrtine aj o 17 bodov, ale náskok trestuhodne stratil a tak ako vyhral, mohol aj prehrať.

Takmer sme doplatili na stratu koncentrácie a to by sa nám nemalo stávať. Chyby pramenili aj z toho, že máme mladý tím. Som rád, že sme to v závere zvládli, ale k spokojnosti mám ďaleko,“ povedal nám k zápasu lučenecký tréner.

BKM si pred svojím posledným útokom zobral oddychový čas. Jankovič sa dohadoval s asistentkou Zuzanou Žirkovou a potom zadal signál.

Zodpovednosť na seba zobral Murray-Boyles, ktorý sa presadil cez Abrháma a aj so šťastím skóroval. Nakreslil Jankovič tímu takúto akciu?

„Vôbec nie, dokonca Murray-Boyles v jej závere ani nemal byť. Na jednej strane je dobre, že Američania majú sebavedomie a chcú víťazné strely premieňať. Na tej druhej nemôžeme byť spokojní s tým, že sme nedodržali plán. Aj tam bola vidieť neskúsenosť nášho mužstva, musíme sa z toho poučiť,“ pokračoval Jankovič.

Efektívna i efektná hra

Celkový dojem z výkonov a najmä výsledkov BKM je však vysoko pozitívny. Mužstvo z Novohradu sa hrdí bilanciou 4–0.

Ak by mi niekto na začiatku sezóny povedal, že tak začneme, neveril by som. Sme radi za víťaznú šnúru, samozrejme, ale nič nepreceňujeme. Liga je vyrovnaná, pri siedmich tímoch stačia dva-tri zápasy a tabuľka sa kompletne zmení. Pôjdeme s pokorou a rešpektom od zápasu k zápasu,“ vraví kouč Lučenca.

Ako sme napísali v našom komentári , hra BKM je nielen efektívna, ale aj sa na ňu dobre pozerá. Dôvodom je aj fakt, že Jankovič so Žirkovou úspešne zapracovali do tímu mladých Slovákov.

Pozícia Róberta Rožánka ako lídra spomedzi domácich hráčov je jasná. Solídnou minutážou sa pridali Jackuliak so Zorvanom, príležitosť dostáva aj talentovaný Siládi.

Robo Rožánek možno nedáva toľko bodov ako v Žiline, ale plní iné úlohy a pre tím je stále veľmi dôležitý. Zorvana trochu spomalilo zranenie, ale svoje minúty si zaslúži. Progres je viditeľný aj pri Jackuliakovi. Zrejme najprísnejší som na Siládiho. Nič mu neodpustím, chcem, aby sa posúval. Má na to, je talentovaný,“ vysvetľuje Jankovič.

Zápasy Levíc s Lučencom majú vždy búrlivú atmosféru, ktorá včera chýbala. Fanúšikom pre aktuálnu epidemiologickú situáciu zostal len webový prenos.

"Je ťažké hrať bez divákov, samozrejme. Ich podpora chýba domácemu i hosťujúcemu tímu. Viem si predstaviť, že včera by fanúšikovia domácim pomohli a potiahli by ich. Rovnako aj nás v sobotu proti Interu. Nie nadarmo sa hovorí, že fanúšik je šiestym hráčom mužstva…

Avšak stále platí, že predovšetkým musíme dodržiavať platné nariadenia. **Sme radi, že vôbec hráme, verím, že to tak vydrží. Musíme zostať spoločne zodpovední, jedine tak sa diváci budú môcť vrátiť na tribúny," vyzval Jankovič.